Wdowa po założycielu McAfee obwinia władze USA o śmierć męża

Opublikowano: 26.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1496

Wdowa po założycielu McAfee Johnie McAfee, który został znaleziony martwy w celi w więzieniu w Barcelonie, obwiniła władze USA o jego śmierć, donosi Associated Press.
Założyciel McAfee, John McAfee, którego ekstradycja do Stanów Zjednoczonych została zatwierdzona przez hiszpański sąd krajowy, popełnił samobójstwo w więzieniu w Hiszpanii, podała gazeta “País” w środę, 23 czerwca, powołując się na źródła policyjne. Lekarze próbowali go reanimować, ale nie zdołali go uratować.

McAfee, znajdujący się na międzynarodowej liście poszukiwanych przez Stany Zjednoczone, został zatrzymany na lotnisku w Barcelonie w drodze do Stambułu na początku października 2020 roku. Zgodnie z zarzutami postawionymi mu w Stanach Zjednoczonych, McAfee zarobił miliony dolarów na promowaniu kryptowalut, konsultingu, wystąpieniach publicznych, oraz na sprzedaży praw do stworzenia biograficznego filmu dokumentalnego o nim, ale nie składał zeznań podatkowych. W środę okazało się, że hiszpański sąd krajowy zatwierdził jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.

„Byliśmy gotowi na tę decyzję i mieliśmy już plan działania, aby odwołać się od tej decyzji. Obwiniam władze USA za tę tragedię. Ponieważ z powodu tych politycznie umotywowanych zarzutów przeciwko niemu, mój mąż nie żyje” – powiedziała Janice McAfee. Zauważyła również, że jej mąż nie miał skłonności samobójczych. „Jego ostatnie słowa do mnie brzmiały: „Kocham cię i zadzwonię wieczorem. Tego nie mówi osoba o skłonnościach samobójczych” – powiedziała wdowa po założycielu McAfee.

W połowie czerwca McAfee zeznawał w sądzie, podczas rozprawy zaprzeczył wszystkim stawianym mu zarzutom w Stanach Zjednoczonych i oświadczył o ich „politycznym charakterze”. McAfee, który miał 75 lat, powiedział również, że w przypadku ekstradycji do Stanów Zjednoczonych „prawie na pewno resztę życia spędzi w więzieniu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 26.06.2021 22:27

    To taka przestroga dla krypto walutowych milionerów, jak się nie podzielisz z rządem to zginiesz albo zgnijesz w pierdlu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.