Pierwszy w Polsce butelkomat szybko się popsuł

Opublikowano: 19.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 760

W ramach walki z odpadami miasto Warszawa zamówiło segregatory śmieci, nazywane potocznie butelkomatami. Na razie są tylko dwa: jeden stanął na placu Bankowym, drugi miał stanąć na Pradze na ulicy Ząbkowskiej. Pierwszy po dwóch dniach się popsuł. Drugi nie dojechał ze Śląska na miejsce.

Butelkomaty są naszej polskiej produkcji. To nasza myśl techniczna. Pracownik, który go obsługiwał, wyjaśnił mi, że gdyby butelkomat działał (a nie działał), to potrafi on odróżnić butelkę szklaną od plastikowej, a także od metalowej puszki. Butelkomat jest bardzo fajny. Nie ma właściwie żadnych wad, poza jedną – nie działa bo szybko się zepsuł.

Do tego butelkomatu na placu Bankowym ktoś wrzucił jakieś inne śmieci: butelkomat ich nie rozpoznał, po czym odmówił dalszej współpracy. Powieszono na nim kartę z napisem – „przerwa techniczna”. Nasi inżynierowie właśnie pracują nad jego updatem. Warszawiacy są jednak sceptyczni, czy taki pomysł w ogóle się w Polsce przyjmie.

Póki co obsługuje go młody sieciarz. Butelki można przynieść, a robiący za automat śmieciarz je posegreguje, następnie pobierze dane osobowe od oddającego śmieci oraz jego numer telefonu (normalnie miała to obsługiwać aplikacja na smartfonie), by następnie zaliczyć mu za to punkty, które można zamienić na zniżkę na bilet do kina lub kawę w wybranych kawiarniach.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Tom Marvolo Riddle 19.07.2019 13:38

    @admin W Holandii jest zwrot kaucji za butelkę, którą wcześniej się płaci wraz z kupnem napojów. Odlicza się ją od zakupów, bądź możesz wybrać gotówkę jak nic nie kupujesz. Koszt to 25 centów za obojętnie jaki PET, czy flaszkę z piwerka. Natomiast nie podlegają zwrotów butelki z wina, wódki i puszki. U giermańców za to przyjmują niemal wszystko.

  2. shkshk 19.07.2019 16:54

    Aż taka kosmiczna technologia te butelkomat? Na wiosce w Finlandii w każdym sklepie takie urządzenie stoi. Za szkło dostaje się 0,10 za plastic 0.20, automat drukuje kartkę a następnie z zakupów odlicza się daną kwotę.

  3. Szurnięty Mędrzec 19.07.2019 23:22

    Jeśli ludzie mogą na czymś skorzystać np na takim butelko-macie,będą o niego dbać oraz zachowywać kulturę użytkowania

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.