W USA wyprodukowano hełm do monitorowania mózgu

Opublikowano: 20.06.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 708

Amerykański startup Kernel przygotowuje się do wydania hełmu do analizy aktywności neuronalnej. Jak wyjaśnił założyciel i szef firmy, Brian Johnson, futurystyczne urządzenie pomoże w badaniu procesu starzenia się mózgu, różnych zaburzeń psychicznych, a także pozwoli lepiej zrozumieć ogólnie, jak działa ludzki układ nerwowy.

W ciągu najbliższych tygodni pierwsze próbki hełmów Kernel trafią do dziesiątek klientów w Stanach Zjednoczonych (głównie instytutów badań mózgu). Pojawią się dwa modele: Flow i Flux, wycenione na około 50 tys. dolarów. Oba ważą kilka kilogramów, zawierają mnóstwo czujników i innej elektroniki, która analizuje impulsy elektryczne z mózgu. Rozwój urządzeń trwał pięć lat z inwestycją wynoszącą około 110 milionów dolarów.

Flow monitoruje natlenienie mózgu (poziom nasycenia tlenem we krwi), wysyłając impulsy laserowe i mierząc światło odbite od tkanek, podczas gdy Flux wychwytuje pola elektromagnetyczne, które powstają w wyniku określonej aktywności mózgu. W szczególności planuje się stosowanie „neuro-hełmów” do monitorowania mózgów osób po udarze lub cierpiących na choroby takie jak choroba Parkinsona. Zbadane zostaną również procesy zachodzące w mózgu, gdy ludzie ponownie uczą się chodzić i mówić.

Podstawowa technologia odczytu aktywności kory mózgowej istnieje już od wielu lat, ale potrzebny do tego sprzęt zajmuje całe pomieszczenie i może kosztować miliony dolarów. Według Johnsona startup chce zdemokratyzować technologię, czyniąc swój produkt tak łatwym w użyciu i przystępnym cenowo jak smartfon. Przedsiębiorca ma nadzieję, że urządzenia Kernela staną się powszechne w każdym amerykańskim domu do 2030 roku.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o