W USA uruchomili program Cyber Trust Mark

Opublikowano: 23.07.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2836

W USA uruchomiono program Cyber Trust Mark, który zakłada ocenę poziomu bezpieczeństwa urządzeń Internetu Rzeczy, a w szczególności wszystkich konsumenckich urządzeń smart home, smart home i wearable smart-electronics, jak również oraz ich odpowiednie oznakowanie. Program ma pokazać mieszkańcom kraju, że kupowane przez nich urządzenia z dostępem do Internetu są zabezpieczone przed cyberatakami.

Urządzenia Internetu Rzeczy, w tym elektronika użytkowa, takie jak urządzenia do monitorowania kondycji, routery, urządzenia do monitorowania dzieci, inteligentne lodówki i inne, są słusznie uważane za podatne na ataki. Mają po prostu domyślnie proste hasła i rzadko są dla nich wydawane aktualizacje zabezpieczeń. Hakowanie takich urządzeń często jest naprawdę łatwe. Amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii (NIST) zaproponował nowe kryteria bezpieczeństwa dla urządzeń Internetu rzeczy.

Lista środków ochrony obejmuje unikalne domyślne hasła dla każdego urządzenia, ochronę przechowywanych i przesyłanych danych, obsługę regularnych aktualizacji oprogramowania oraz narzędzia do wykrywania włamań. Rozważane są również standardy ochrony routerów konsumenckich, których luki w oprogramowaniu sprzętowym powodują, że sprzęt sieciowy okazuje się być włączony do botnetów, czyli sieci wykorzystywanych w atakach DDoS. Lista standardowych wymagań zostanie zatwierdzona do końca 2023 roku, a w 2024 roku produkty spełniające te wymagania zostaną oznaczone Cyber Trust Mark, tj. odznaką z wizerunkiem tarczy. Oznaczenie posiada również QR-kod zawierający link do krajowego rejestru certyfikowanych urządzeń oraz odpowiednie informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Amerykańskie sieci handlowe są zachęcane do dawania pierwszeństwa towarom ze znakiem Cyber Trust. Do inicjatywy dołączyły już Amazon i Best Buy. Pomysł poparli również producenci technologii, tj. Cisco, Google, LG, Qualcomm i Samsung.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Drnisrozrabiaka 24.07.2023 01:00

    Wspaniały pomysł, niechaj iPhone i samsung sprzedaje swoje produkty i same sobie będą nadawali certyfikaty, elegancko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.