Liczba wyświetleń: 1555
Fizycy i lekarze ze Stanów Zjednoczonych opracowali kapsułki, które po umieszczeniu w żołądku mogą powodować uczucie sytości ze względu na wytwarzane przez nie wibracje. Przyjmowanie takiej kapsułki przed jedzeniem zmniejsza ilość spożywanego pokarmu o około 40%, podaje służba prasowa Massachusetts Institute of Technology (MIT).
„Osoby pragnące schudnąć mogą przyjmować nasze kapsułki przed każdym posiłkiem. Mogą stać się skuteczną alternatywą dla istniejących produktów odchudzających, z których wiele ma poważne lub nieprzyjemne skutki uboczne” – stwierdziła profesor nadzwyczajna MIT Shriya Srinivasan, cytowana przez służby prasowe uniwersytetu.
Opracowana kapsułka to urządzenie mechaniczne działające na wyspecjalizowane receptory w żołądku, na podstawie których układ nerwowy ocenia stopień rozciągnięcia ściany żołądka. Aktywacja receptorów uruchamia łańcuch sygnałów, które powiadamiają organizm o pojawieniu się uczucia sytości i powodują, że organizm ludzki wytwarza hormony związane z tym uczuciem.
Jak zauważają naukowcy, receptory te od dość długiego czasu wykorzystywane są do walki z nadwagą, w związku z czym lekarze umieszczają w układzie pokarmowym butle wypełnione płynem. Rozciągają żołądek, co sprzyja wczesnej produkcji hormonów sytości i zmniejsza ilość spożywanego pokarmu w ciągu pierwszych 10-12 tygodni po wszczepieniu balonu. Następnie układ nerwowy przyzwyczaja się do ciągłego rozciągania żołądka, w wyniku czego spada skuteczność terapii.
Fizycy i lekarze ze Stanów Zjednoczonych sugerują, że problem ten można obejść, chwilowo rozciągając brzuch tylko przed jedzeniem. Kierując się tymi rozważaniami, naukowcy stworzyli kapsułę o wymiarach 3 na 1 cm, wewnątrz której zbudowano specjalny silnik wibracyjny i źródło zasilania. Kiedy ta pigułka dotknie ścianek żołądka, zaczyna wytwarzać wibracje, które oddziałują na receptory w taki sposób, że układ nerwowy zaczyna wierzyć, że żołądek jest rozdęty i pełen jedzenia.
Naukowcy przetestowali działanie tych kapsułek w eksperymentach na świniach, do których przełyku badacze wkładali te urządzenia przed posiłkami. Długoterminowe obserwacje zachowań zwierząt wykazały, że wibrujące kapsułki zmniejszają typową masę pokarmu zjadanego przez świnie o 40% i nie powodują żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych ani długotrwałych zmian w zachowaniu zwierząt. Naukowcy mają nadzieję, że urządzenia te będą działać w podobny sposób na ludziach.
Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
na nadwagę jest jeden prosty, darmowy, sprawdzony sposób; mniej żreć:)
Amerykańska nauka czyli: Jak oszukać samego siebie.
Jak tak dalej będą się kontrolować to świat utonie w pampersach… Niekoniecznie ze względu na odchody. To białe generuje nawet przychody… w skrajnych okolicznościach 😉
//w żołądku mogą powodować uczucie sytości ze względu na wytwarzane przez nie wibracje//
Ciekawe czy „robak pastewny” pokryje potrzeby na „permanentne ejakulacje”. A zanim gruby schudnie to chudy wyschnie… 😉 Czy jakoś tak.
Reedit: A no tak… Znowu coś oszukają. I tak w kółko…
Karuzela, karuzela…
Wi(b)rujemy… w majtach strzela.
https://youtu.be/eiYmdjCEOB8
Uwaga: MOKRY GRUBAS. Ratuj się kto może.