W USA pojawi się „trzecia płeć”

Opublikowano: 11.10.2018 | Kategorie: Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio podpisał we wtorek projekt ustawy o wprowadzeniu trzeciej płci pod nazwą „X” w aktach urodzenia – podaje gazeta “AM New York”.

„Nowy projekt ustawy pozwoli wszystkim mieszkańcom Nowego Jorku — w szczególności osobom transpłciowym i niebinarnym — posiadać akty urodzenia, które lepiej odzwierciedlają ich tożsamość, sprzyja on też polityce miasta stającego w obronie praw mniejszości LGBT” — oświadczył burmistrz.

Według danych gazety po wejściu w życie nowej ustawy mieszkańcy Nowego Jorku będą mogli zmieniać płeć w swoich aktach urodzenia bez zgody lekarzy.

Płci „X” nie będzie można wybrać przy narodzinach dziecka, oznacza ona tożsamość genderową, która nie jest wyłącznie żeńska lub męska.

Zdjęcie: Walkerssk (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o