W Unii Europejskiej zlikwidowano 6 mln miejsc pracy

Opublikowano: 02.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1423

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do likwidacji około 6 mln miejsc pracy w Unii Europejskiej. Kryzys najbardziej uderzył w młodzież. Komisja Europejska pracuje nad tym, aby w UE nie wyrosło „stracone pokolenie” – powiedział w wywiadzie dla Sputnika Nicolas Schmit, europejski komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i wyrównywania szans.

„Bezrobocie w UE wzrosło do 7,3% w styczniu 2021 roku z 6,6% w ubiegłym roku. Pandemia spowodowała, że 6 mln ludzi straciło pracę. Szczególnie ucierpiała młodzież: prawie 3 mln młodych ludzi w UE nie ma pracy. Mamy wspólny obowiązek dopilnowania, aby nie stali się oni straconym pokoleniem” – podkreślił polityk.

W związku z tym Komisja Europejska uruchomiła program wspierania zatrudnienia wśród młodych ludzi, aby wraz z inicjatywą „Gwarancja dla młodzieży” poszerzyć możliwości znalezienia pracy przez nich.

Schmit przypomniał, że w ramach projektu „Gwarancja dla młodzieży” kraje UE zobowiązały się do zapewnienia wszystkim młodym ludziom poniżej 30 roku życia jakościowej oferty pracy, dalszej edukacji lub stażu w ciągu czterech miesięcy od utraty pracy lub ukończenia szkoły.

Gospodarka Unii Europejskiej wiosną ubiegłego roku pogrążyła się w najsilniejszym kryzysie od wielu dziesięcioleci, w wyniku wprowadzenia poważnych ograniczeń społeczno-gospodarczych. Wśród nich należy wymienić zamknięcie granic, zawieszenie ruchu turystycznego, ograniczenie funkcjonowania sklepów niespożywczych, salonów kosmetycznych, klubów sportowych oraz w organizowaniu imprez masowych.

Władze zaczęły łagodzić ograniczenia wraz z poprawą sytuacji epidemiologicznej, co korzystnie wpłynęło na działalność gospodarczą. Jednak jesienią zaczęły pojawiać się wypowiedzi na temat drugiej fali koronawirusa, sytuacja epidemiologiczna pogorszyła się. Kraje ponownie wprowadziły twardy lockdown.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.