W Szwecji odkryto agresywny gatunek komarów

Opublikowano: 27.08.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 719

Naukowcy odkryli w Szwecji agresywne komary, które mogą stać się nosicielami bardzo niebezpiecznego jednoniciowego wirusa gorączki Zachodniego Nilu (WNV). Na szczęście ten wirus nie jest jeszcze obecny w szwedzkich insektach.

Wirus gorączki Zachodniego Nilu może wpływać na mózg, mięśnie, a szczególnie na serce. Infekcja może prowadzić do zapalenia opon mózgowych – pisze portal Tervis. Badacze złapali około 50 komarów anopheles algeriensis w południowej części miasta Malmö. „Te komary mogą pić krew w każdym czasie w ciągu dnia, nawet podczas słonecznej pogody” – zauważa Anders Lindström.

Owady te nie są nosicielami wirusa gorączki Zachodniego Nilu i na razie nie ma się o co martwić. Od zwykłych komarów odróżnia ich jednak większa agresywność i zaciętość. Eksperci sugerują, że liczba reprezentantów tego inwazyjnego gatunku w Szwecji będzie wzrastać.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: TheLocal.se
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 27.08.2017 15:20

    Mogą być również nosicielami jakiejś setki innych chorób. Czyżby WHO przygotowywało jakąś nową niespodziankę i szykuje grunt?

  2. arthur 27.08.2017 16:29

    ” liczba reprezentantów tego inwazyjnego gatunku w Szwecji będzie wzrastać.”
    Będzie wzrastać w całej Europie. I niekoniecznie mówimy o komarach:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.