W Sudanie nie cichną zamieszki

Opublikowano: 27.09.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 546

W Chartumie tysiące ludzi wyszło na ulice, by wziąć udział w akcjach protestacyjnych przeciwko polityce gospodarczej władz, które w poniedziałek anulowały państwowe dotacje na paliwo, co spowodowało wzrost cen benzyny.

Antyrządowe wystąpienia nie ustają w stolicy i innych dużych miastach Sudanu od trzech dni. W zamieszkach zginęło około 30 osób. Przedwczoraj sytuacja się zaostrzyła: policjanci, w których protestujący rzucali kamieniami, używali granatów z gazem łzawiącym. Demonstranci, głównie młodzi ludzie, skandowali hasła „arabskiej wiosny”.

Sudańscy opozycjoniści twierdzą, że w ciągu ostatnich trzech dni podczas demonstracji zginęło ponad 140 osób – donosi Al Arabija.

Dyrektor jednego ze szpitali w Chartumie powiedział, że ofiary zastrzelono z użyciem ostrej amunicji.

Wcześniej informowano, że niepokoje w dużych miastach przerodziły się w rozruchy. Policja użyła przeciw demonstrantom gazu łzawiącego.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.