W RPA biali farmerzy zostaną pozbawieni ziemi

Opublikowano: 01.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 449

Parlament RPA uchwalił większością głosów ustawę o wywłaszczeniu ziemi białych rolników bez przyznawania im odszkodowania. Według południowoafrykańskiego News24, 241 deputowanych głosowało za poparciem ustawy, zaś 83 było przeciwnych.

„Czas pojednania się skończył. Teraz jest czas sprawiedliwości” – powiedział inicjator projektu, lider lewicowej radykalnej partii EFF Julius Malema. Jednocześnie zauważył, że „nie chce zemsty” wobec białej mniejszości.

Później Malema wyjaśnił, że wywłaszczenie dotyczy wyłącznie ziemi, a nie mieszkalnictwa i przemysłu. „Nikt nie straci domu, nikt nie straci swojego mieszkania, nikt nie straci fabryki ani przemysłu. Mówimy tylko o tym, że nie będą oni właścicielami ziemi”, mówi Malema, cytowany przez „The South African”.

Zauważono, że nowowybrany prezydent Południowej Afryki Cyril Ramaposa jest gotowy do poparcia tej ustawy. 15 lutego Ramaposa złożył ślubowanie jako nowy prezydent kraju.

W listopadzie zeszłego roku nowy prezydent Zimbabwe, Emmerson Mnangagwa, obiecał zrekompensować straty rolnikom, którzy stracili ziemię w wyniku reform przeprowadzonych w okresie panowania byłego szefa państwa Roberta Mugabe. Na początku 2000 roku władze Zimbabwe rozpoczęły reformę rolną, czemu towarzyszyło odbieranie gospodarstw należących do białej mniejszości w tym kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Owszem rasizm… Jednak jest pytanie, czy TEN rasizm, nie jest sprawiedliwościa za TAMTEN rasizm??? Jak w biblii, oko za oko, ząb, za ząb…
Wraz z upadkiem apartchajdu, w rpa nic sie nie zmieniło, biedni pozostali biedni, obszarnicy, pozostali obszarnikami,a własciciele fabryk i kopalń, nadal wykorzystywali czarna ludność. Róznica była tylko taka, że nie mogli juz bezkarnie czarnych mordować, i zacząć im cos płacić… Ziemia została skradziona tubylcom, przy okazji mordując ich. Zadni biali przybysze nie maja zadnych praw do tej ziemi, i jej bogactw. Musza to zrozumiec biali, a także to, że jak wezma broń do reki, to skończą jako trupy w ziemi, bo te ruchy czarnoskórej wiekszości są prowokacja równoczesnie, aby wyzbyc się białych, zbrojnie, skoro nie chcieli sami wyemigrować.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

rumcajs. Miernik lewactwa przepalił mi się podczas czytania twojej wypowiedzi. Podczas tzw apartheidu liczba zabitych czarnoskórych nie przekraczała 200 osób. Obecnie co roku ginie ok 3000 białych bez wykrywania sprawców. Nigdy tam nie byłem ale moje pojęcie oko za oko bardzo różni się od twojego. Burowie osiedlali się od chyba XVII wieki na ziemiach niezamieszkałych, więc absurdalne jest stwierdzenie że zabrali coś czarnym. Doszkól się z historii Afryki zamiast pierdz€lić farmazony. Jak ostatni biały człowiek opuści RPA to czarni z głodu zaczną zjadać się nawzajem. Tylko czy będzie to pocieszający rechot historii. Wątpie.
Na marginesie jak będziesz się czuł gdy mocą ustawy zostaniesz pozbawiony swojego wypracowanego majątku?

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Burowie…. A może kolonizatorzy z Holandii, Belgii, Niemiec, i WB….
Mnie bezpiecznik także wypala sie, jak czytam takie bzdury… Burowie….Nikt europejczyków do afryki nie zapraszał…. Ponadto, uzasadnienie, że ‘zamieszkiwali tereny nie zamieszkałę, jest na poziomie dziecinnady z przedszkola… Jedź do usa lub do chin, i zacznij zajmowac niezamieszkałe tereny , a jest ich tam bardzo duzo… Zobaczymy jak postapia ich władze…
200, według zapewne danych władz jeszcze rasistowskiej władzy…. Zacznij myslec…
“wypracowany”… majatek… No to przywaliłes kolego…. Najpierw ukradziony, kolonizacja, potem zdobyty niewolnicza praca autochtonów, by w przypływie łaski dac im za ta prace głodowe stawki, przjmując ich majatek, w postaci bogactw naruralnych…

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

“A to że biali swego czasu wykorzystywali czarnych, to fakt ale w zamian mieli gdzie spać, co jeść, opiekę lekarską, naukę języka i etc…”

Myślisz że bez białych przez tysiące lat to nie spali, nie jedli i nie używali języka? Te argumenty są absurdalne. No może Twoim zdaniem Polacy powinni byli wychwalać Niemców podczas zaborów że Ci ich uczyli języka, obdarzali swoją wyższą kulturą i rozwijali ekonomicznie zajmowane tereny. No chyba że taka linia rozumowania tyczy się tylko sytuacji gdy Ty jesteś w tej grupie która może zdominować drugą.

I swojego czasu? Przecież dalej surowce z afryki są wydobywane przez zagraniczne firmy rękami tamtejszych. Ekonomiczny kolonializm się nie skończył.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Prosze co niekturych, tu chwalicieli rasizmu, i “burów”..Aby przeczytali raz jeszcze artykuł. Mowa jest o odbieraniu ZIEMI. Nie odbierane sa fabryki, domy, nic innego.
To że jest tam ponad 40% analfabetów, nie wynika z lenistwa tubylców, a z tego, że przed i po ustapieniu białego rasistowskiego rzadu, praktycznie niewiele sie zmieniło. Administracja nadal była biała i rasitowska , fabryki i kopalnie nadal były własnościa białych, i przez nich zarzadzane. Jesli w czasach rzadów rasistowskich, nauczanie czarnych było ograniczane, to ci sami biali skutecznie przeszkadzali w edukacji większej liczby autochtonów, także po utracie władzy. Jesli by nawet wzorem Kadafiego, udało się na “czarnym ladzie” zorganizowac inaczej to państwo, stawiając na naukę i wyprowadzenie czarnej ludności z biedy i marazmu, to zapewne skończył by taki rząd, jak Kadafii, zamordowany przez byłe państwa kolonialne, france, WB, włochy, belgie, czy holandie, z pomoca najwiekszego bandyty świata, usa..
Dobrze prosperujące “czarne” państwo, to potwarz dla faszystów, rasistów, innej masci degeneratów. Biali którzy pozostali w rpa, sa po częsci własnie takimi ludźmi. Zaplatał sie tam nawet polak, który zabił z zimna krwia, …czarnych. Nie takich przypadkowych, czy jakichś meneli, a ludzi cos znaczacych dla społeczności czarnych.
Zatem leżąca odłogiem w wiekszości ziemia, jest sposobem na utrudnianie czarnemu rzadowi rpa, w podnoszeniu statusu społecznego czarnej ludności.
Ziemia ta przed przybyciem europejskich kolonizatorów, była własnościa tubylców, zatem wraca w ich władanie.

Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

Ludzie! Uczcie się historii.
Tacy Burowie, którzy osiedlili się na bezludnych, „jałowych” terenach, po jakimś czasie zetknęli się z olbrzymią falą napływową ludności czarnej Afryki. Ale to nie czarni imigranci doprowadzili do upadku kilku (!) państw Burów, tylko bezwzględne Imperium Brytyjskie. Pierwsze nowożytne ludobójstwo i pierwsze obozy koncentracyjne (i zagłady), to wina Brytyjczyków.
Zdominowali całą południową Afrykę, a dziś jak się wycofali, po porażce swojej polityki apartheidu, znowu winni są rdzenni biali mieszkańcy, czyli Burowie.

P.S. A jeśli chodzi o Janusza Walusia, to jest to działacz polityczny, radykalny w działaniu, ale nie pod szyldem anonimowego terrorysty, tylko jako działacz, biorący odpowiedzialność za swoje czyny. Był i jest antykomunistą! Zabił komunistę, bo uważał, że z każdego komunisty może wyrosnąć następny Stalin albo Mao.

pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

Tuz z Talii