W przypadku wojny Rosji z NATO Polska zniknie

Opublikowano: 16.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4458

Były prezydent Rosji skrytykował zaufanie polskiego polityka co do wyższości militarnej bloku wojskowego kierowanego przez USA

Miedwiediew stwierdził, że Polska przestałaby istnieć, gdyby doszło do bezpośredniej wojny między Rosją a NATO, niezależnie od jakiegokolwiek wyniku. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, który wyraził przekonanie, że sojusz zachodni wygrałby taki konflikt.

Morawiecki skomentował konflikt na Ukrainie w piątkowej rozmowie z NBC News. Gospodarz Kristen Welker zapytała, czy martwi się, że ukraińskie ataki na terytorium Rosji grożą „wojną na szerszą skalę, wciągając Polskę… do konfliktu”. Premier odpowiedział, że go to nie martwi, bo byłaby to „wojna między Rosją a NATO, a Rosja bardzo szybko by tę wojnę przegrała”. „Oni uważają, że walcząc z Ukrainą, walczą z Zachodem i walczą z NATO, podczas gdy faktem jest, że my tylko wspieramy kraj brutalnie najechany” – powiedział Morawiecki.

Miedwiediew, który jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Narodowego Rosji, napisał w odpowiedzi na „Twitterze”, że nie jest pewien, która strona wygra, „ale biorąc pod uwagę rolę Polski jako przyczółku NATO w Europie, ten kraj z pewnością zniknie wraz z jego głupim premierem”.

Rosyjski urzędnik ostrzegał wcześniej przed możliwą eskalacją konfliktu na Ukrainie, który Moskwa postrzega jako wojnę zastępczą ze strony USA i ich sojuszników. Miedwiediew uważa, że ​​gdyby tak się stało, działania wojenne mogłyby przybrać nuklearny charakter, a wszystkie strony poniosłyby katastrofalne straty. Były prezydent określił europejskich przywódców, którzy nie doceniają tego ryzyka, jako niekompetentnych.

Podczas wizyty w USA polski przywódca wygłosił przemówienie w Atlantic Council, w którym powtórzył swoje argumenty za inwestowaniem w Ukrainę. Twierdził, że jeśli Kijów przegra, „złoty wiek” Zachodu może się skończyć.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 16.04.2023 13:19

  Prowojenne dziady mogłyby się dla dobra ludzkości same powybijać gdzieś w kosmosie

 2. elroman 16.04.2023 17:59

  Powiedział prawdę i tyle, a pinokio narobi w gacie i zwieje gdzie nawet pieprz nie rośnie.

 3. replikant3d 16.04.2023 18:34

  agama , przeczytaj ,,kosmiczne ujawnienie,, oni już ,,rozrabiają,, w kosmosie…i to tak że niektóre kosmiczne rasy maja nas dosyć..

 4. MrMruczek 16.04.2023 22:41

  Nie strasz, nie strasz bo się zesr…!
  W przypadku konfliktu nuklearnego Rosja przestałaby istnieć z bardzo prostego powodu, aby dezintegrować jakikolwiek kraj z pomocą bomby A, trzeba unicestwić wielkie ośrodki miejskie. Aby taki cios zadać Zachodowi, rakiety musiałyby sięgnąć kilkudziesięciu celów, a w przypadku Rosji wystarczy, aby doleciały jedynie 2 bombki. Mongołowie to wiedzą i z pewnością nie zaryzykują.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.