W Paryżu kolejna akcja protestu przeciwko reformie emerytalnej

Opublikowano: 01.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1909

Dziesiątki tysięcy ludzi biorą we wtorek 31 stycznia udział w drugim ogólnokrajowym strajk przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego; w całym kraju spodziewanych jest 200 protestów. Największe demonstracje odbywają się obecnie w Paryżu – informują lokalne i międzynarodowe agencje informacyjne.

W stolicy protest rozpoczął się po godz. 14.30 z Place d’Italia. Ostatnim punktem marszu będzie Place Vauban. Według korespondentów, w demonstracji biorą udział dziesiątki tysięcy osób, w tym przedstawiciele różnych gałęzi przemysłu, organizacji lewicowych i młodzieżowych, zwolennicy ruchu Żółtych Kamizelek i radykałowie z czarnego bloku.

Patrole policji zapewniały porządek podczas manifestacji. Kolumna ciągnie się przez kilka kilometrów, a atmosfera jest spokojna. Policja oczekuje, że w demonstracjach w całej Francji weźmie udział 1,2 mln osób, a w stolicy 100 tys.

„Jesteśmy tu, bo rząd chce zatwierdzić reformę emerytalną, która nie jest ani sprawiedliwa, ani potrzebna. Reforma jest niesprawiedliwa, bo zmusza do dłuższej pracy osoby, które zaczęły pracować w bardzo młodym wieku. I nie jest to konieczne, ponieważ Rada Doradcza ds. Emerytur oferuje inne opcje, zamiast prosić ludzi o dłuższą pracę” — powiedział jeden z uczestników paryskiej demonstracji, cytowany przez rosyjską agencję informacyjną RIA.

Poprzednia zakrojona na szeroką skalę akcja protestu z udziałem óśmiu czołowych francuskich związków zawodowych (CFDT, CGT, FO, CFE-CGC, CFTC, Unsa, Solidaires, FSU) przeciwko reformie emerytalnej miała miejsce we francuskiej stolicy w czwartek 19 stycznia. Akurat w dniu protestów prezydent Macron upuścił jednak kraj i udał się do Hiszpanii aby odbyć szereg spotkań w Barcelonie.

Źródło: pl.News-Front.info

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Aaron Schwarzkopf 01.02.2023 15:54

  Kilka lat temu też miliony Francuzów wychodziły na ulicę z innych powodów i co? I nic! Nikt z nimi nawet nie chciał dyskutować. Tym razem tez tak będzie. I będzie się działo do czasu (w przypadku Francji) wznowienia produkcji gilotyn.

 2. replikant3d 01.02.2023 17:41

  I tak nic nie wskórają. Globaliści realizują swój plan po trupach

 3. Fenix 02.02.2023 08:57

  Zmienić system! Prawo i finanse muszą działać, nie przeciwko a dla dobra ludzi. Nie wybór ludzi do władzy. Siła ludzi tym władza może to zmienić , w nas jest moc. Ludzie zmienimy to, bo chcemy, i potrzebujemy. Prawo Ja , ludzi i finanse dla ludzi! Pytam ludzi na czym oparta jest wartość pieniędzy, kto o tym stanowi ? Jeśli to umowa, to proszę pokazać umowę kto i z kim umawiał ? Ja się z nikim nie umawiałam ! Umowa jest nieważna, gdy pieniądz jest warty tyle co papierowy druk, gdy odeszli od parytetu złota.

 4. Fenix 02.02.2023 10:08

  Wtedy każdy może sobie drukować pieniądze do woli , i bez umowy. Pokaz mi wartość tego druku , bez umowy, i bez nas ludzie , jest bezprawny i bezwartościowy! Ludzie, tak zmienimy system finansowy. System finansowy oparty na DOK, każdemu równy udział. Bez podatków , bez płacenia składek emerytalnych ( sprzeniewierzonych przez władzę ) i narzucanego wieku emerytalnego. Stop uzurpatorom stop bezprawiu !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.