W okolicy Rzymu trwa aktywność wulkaniczna

Opublikowano: 05.10.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 762

Jak donosiliśmy przed kilkoma dniami, na zachód od Rzymu i zaledwie sto metrów od wybrzeża nadmorskiego kurortu Fiumicino pojawiły się podmorskie kratery wulkaniczne. Na powierzchni morza wydostaje się wciąż mieszanina gazów i piachu.

Eksperci z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii nadal badają zjawisko. Priorytetem jest ustalenie, co może stać się w przyszłości. Podejmowane są próby lokalizowania kolejnych miejsc aktywnych wulkanicznie. Ostatnio miał miejsce bezprecedensowy przypadek, gdy w okolicy lotniska Fiumicino otworzyła się szczelina, która emitowała duże ilości pary i gazów. Początkowo sądzono, że mogło to być po prostu uszkodzenie rury, ale szybko ustalono, że stoi za tym aktywność wulkaniczna.

Naukowcy nie ukrywają, że nie wiedzą dlaczego doszło do tak znacznego wzrostu aktywności wulkanicznej, ale sugerują, że mogą za to odpowiadać wulkany położone na dnie Morza Tyrreńskiego, które mają niespokojne usposobienie. Nie można wykluczyć tego, że to co obserwujemy w tamtej okolicy to przygotowanie do podmorskiej erupcji wulkanicznej na dużą skalę.

Tymczasem według najnowszych badań najpopularniejsze europejski wulkan jest gotowy do erupcji. Ma to nastąpić wkrótce, donosi Live News. Wezuwiusz badany jest od wielu lat i nie jest to pierwsze ostrzeżenie tego typu.

Naukowcy złożyli oświadczenie na międzynarodowej konferencji wulkanologów. Wzywają w nim władze włoskie do opracowania nowego planu ewakuacji z zagrożonych stref wokół wulkanu. Obecne plany są przestarzałe i nijak mają się do rzeczywistości.

Opierają się one na założeniach, że erupcja nie będzie silniejsza niż ta, która miała miejsce około czterysta lat temu. Przywoływane są też wydarzenia z 1979 roku, które przeszły do historii. Szczególnie niebezpieczny ma być wybuch gazów, który spodziewany jest w najbliższych dniach.

Autor: tallinn
Na podstawie: www.greenme.it
Źródło: Zmiany na Ziemi
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.