W naszym kraju dwukrotnie wzrosła liczba zakażeń HIV

Opublikowano: 11.07.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1695

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaprezentował nowe dane dotyczące liczby pacjentów zakażonych wirusem HIV. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku potwierdzono 880 nowych przypadków, podczas gdy przed rokiem w analogicznym okresie było ich 401. Instytucja nie ujawnia powodu tak gwałtownego wzrostu.

Branżowe portale medyczne podkreślają, że liczba zakażonych wirusem niedoboru odporności stale się zwiększa, choć tak naprawdę wykonuje się niewiele testów na jego obecność. W pierwszym półroczu bieżącego roku wykryto tymczasem 880 przypadków zakażenia, gdy rok temu było ich „zaledwie” 401.

Polska Agencja Prasowa w swojej wiadomości pisze głównie o „najwyższym światowym poziomie” leczenia HIV przez placówki służby zdrowia w naszym kraju. Z tego powodu rozmówcy PAP zachęcają do testowania się na obecność HIV i AIDS, bo przeprowadzić analizę można anonimowo.

Media wraz z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Instytutem Badawczym nie podają jednak powodów tak nagłego i dużego wzrostu zachorowań na HIV.

Na podstawie: PoradnikZdrowie.pl, RynekZdrowia.pl, Warszawa.TVP.pl
Źródło: Autonom.pl

12

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 11.07.2022 09:02

    Można się domyślać dlaczego, ale niepoprawnie politycznie o tym pisać i mówić.

  2. bboyprezes 11.07.2022 10:13

    Ciekawe co napiszą jak nagle się okaże że w statystykach doszły trzy 000…

  3. MasaKalambura 11.07.2022 13:46

    Pisano o tym nie raz. Przyczyna jest związana z nagłą migracją ze wschodu. A poziom zakażeń HIV czy gruźlicy i innych na wschodzie (Rosja, Ukraina, Białoruś) jest znacznie wyższy niż w Polsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.