W magnetosferze Ziemi odkryto niezwykłe „fale stojące”

Opublikowano: 12.10.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1070

W magnetosferze ziemskiej odkryto fale stojące zdolne do przyspieszania cząstek w przestrzeni ziemskiej i wpływania na jonosferę Ziemi.

Odkrycia dokonali naukowcy z Imperial College London. Wyniki swoich badań opublikowali w czasopiśmie „Nature Communications”. Wyjaśnili, że Ziemia otoczona jest magnetosferą i jest nieustannie omiatana przez strumień naładowanych cząstek ze Słońca. Kiedy wieje wiatr słoneczny, powstają fale, ale niektóre z nich stoją w miejscu.

Okazało się, że fale stojące mogą poruszać się w kierunku przeciwnym do wiatru słonecznego. Mogą również trwać dłużej i dłużej przyspieszać cząstki w przestrzeni ziemskiej.

Cząstki, które przyspieszają wzdłuż biegunów Ziemi, powodują zorze polarne i mogą powodować przerwy w komunikacji. Jednak, aby bardziej szczegółowo poznać ich wpływ na naszą planetę, potrzebne będą nowe badania.

Na podstawie: Nature.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,17 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Jakimś dziwnym trafem rosjanie już o takim czymś wspominali w latach 80?

la_mettrie
Użytkownik
la_mettrie

zohan!! – cyt!

urartur
Użytkownik
urartur

Przepiękny przekrój atomu równającego membranę istnienia materii z jej ‘nieistnienia’, gdyż zrodzona jet ona ze światła.
Czy szkoła przekłamała naszą wiedzę o atomach, i tego czego naucza jest fałszem, w celu z-indokrtrynowania nas przed odkryciem prawd? Strumień życia przepływającego przez atom w jedną stronę, i zostaje wchłonięty w drugą, dzięki wodzie – oceanu zapisanych zdarzeń. To my uzgadniamy istniejącą rzeczywistość.