W Holandii zarejestrowano kolejne dziwne dźwięki

Opublikowano: 21.12.2019 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1963

Wygląda na to że fenomen dziwnych dźwięków niewiadomego pochodzenia znowu dał o sobie znać. Tym razem w holenderskim mieście Valkenswaard gdzie został uwieczniony 2 dni pod rząd. Wspomniane zjawiska zostały nagrane oraz udostępnione w mediach społecznościowych.

Obydwa zdarzenia zostały zarejestrowane przez mieszkańca tego miasta, który opublikował swoje nagranie 9 a następnie 10 grudnia. Mężczyzna pojawił się nawet na specjalnym podcaście w którym utrzymywał że dźwięki które udało mu się uwiecznić pochodzą z nieba. Okazało się zresztą że są rónież inni świadkowie zdolni do wsparcia jego opowieści.

Jak zwykle w przypadku fenomenów dźwiękowych nieznanego pochodzenia, internauci rozpoczęli spekulacje odnośnie możliwych powodów dla tego zajścia. Mowa tu o tak fantastycznych wyjaśnieniach jak udział pojazdów UFO, czy też biblijnych trąb apokalipsy oraz bardziej racjonalnych uznających to zjawisko za przelot myśliwców lub żurawi przesuwających się na pobliskiej budowie. Uwaga! Na nagraniach niżej trzeba włączyć dźwięk!

https://www.facebook.com/roy.vanzon.58/videos/507883293152148/

 
To ostatnie wyjaśnienie brzmi najbardziej prawdopodobnie i zostało wstępnie zbadane przez autorów wspomnianego wcześniej podcastu. Fundacja Brabant Regional Broadcasting, zasięgnęła opinii jednego z okolicznych operatorów żurawi. Po odsłuchaniu obydwu nagrań stwierdził on, że dźwięki przypominają odgłos jaki wydaje hamulec bezpieczeństwa zamontowany w żurawiach. Na żadnym z nagrań nie widać jednak śladów po jakiejkolwiek budowie, a więc teoria z żurawiem zakładałaby że dźwięk niesie sie przez wiele kilometrów aż wreszcie trafia do miejsc, w których wykonano nagrania.

https://www.facebook.com/roy.vanzon.58/videos/508624019744742/

 
W przeszłości, aby wyjaśnić jakoś te zjawiska, proponowano też tak zwane “sky quakes”, czyli trzęsienia nieba. USGS nazywa tak fenomeny akustyczne wywoływane wstrząsami sejsmicznymi. Bywają też próby podawania wyjaśnień naukowych zakładających, że te niezwykłe odgłosy są wynikiem zmian w jądrze ziemi, które objawiają się w postaci fal akustyczno-grawitacyjnych. Wreszcie niektórzy eksperci twierdzili, że odpowiada za to aktywność słoneczna wywierającą presję na ziemskie pasy Van Allena.

Potencjalne teorie można mnożyć, a na nasze nieszczęście, fenomeny dziwnych dźwięków zazwyczaj mocno różnią się od siebie zarówno w brzmieniu jak i długości. Zapewne, zróżnicowane pod względem typu dziwne dźwięki, są wywoływane przez różne zjawiska. Niewątpliwą cechą wspólną tych fenomenów jest to, że często brakuje dla nich racjonalnych wytłumaczeń, a te które są proponowane nie zawsze przekonują tych którzy je usłyszeli.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 21.12.2019 17:58

    Najpewniej to naturalne zjawisko, tylko jeszcze niewytłumaczone, niezbadane.

  2. Cosmo 21.12.2019 19:05

    Czy te awaryjne hamulce żurawi są używane notorycznie? Mało prawdopodobne wytłumaczenie. I dlaczego skoro jest to tak niezbadany i tajemniczy fenomen, okazuje się że udostępnił go tylko jeden latający holender?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.