W Hiszpanii leczą uzależnienie od komórek

Opublikowano: 11.06.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 999

3-miesięczne leczenie szpitalne zafundowali w 2008 r. rodzice swoim nastoletnim dzieciom, gdyż te nie były w stanie funkcjonować bez swoich telefonów komórkowych.

Dwóch hiszpańskich nastolatków, w wieku 12 i 13 lat, było leczonych z powodu uzależnienia od telefonów komórkowych. Według rodziców, na życzenie których dzieci trafiły szpitali zajmujących się zdrowiem psychicznym, ich pociechy nie były w stanie żadnej codziennej czynności wykonać bez swoich komórek – informuje BBC.

Dzieci trafiły do Child and Youth Mental Health Centre niedaleko Barcelony po 18 miesiącach bardzo intensywnego użytkowania telefonów komórkowych. Leczenie trwało 3 miesiące, podczas którego lekarze potwierdzili, że zachowanie nastolatków znacznie odbiegało od normy, nosiło znamiona poważnych zaburzeń.

Nastolatkowie nie mieli większych problemów z intensywnym używaniem swoich komórek, gdyż rodzice prawie w ogóle ich nie kontrolowali. Doszło do tego, że dzieci coraz gorzej radziły sobie w szkole i kłamstwami wyłudzały pieniądze od rodziny, by móc dalej korzystać z telefonów.

Hiszpańscy lekarze ostrzegają, że przypadek dwóch nastolatków może być jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Powszechna dostępność telefonów komórkowych, oferty kierowane specjalnie do najmłodszych użytkowników sprawiają, że najmłodsi coraz częściej nie umieją wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez komórek.

Opracowanie: Michał Chudziński
Na podstawie: BBC
Źródło: Dziennik Internautów


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Aida 11.06.2018 14:30

    Mamy w szkołach programy typu 7 kroków – alkoholizm, nie mamy nic o szkodliwości palenia i o współczesnych problemach uzależnienia od komputerów i telefonów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.