W godle Białorusi będzie mniej Rosji

Opublikowano: 14.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 671

W projekcie nowego godła Białorusi zarys globu przeniesie się z Rosji w stronę Europy, świadczy jego wizerunek w projekcie ustawy, który koryguje ustawodawstwo republiki dotyczące symboli państwowych.

Wcześniej minister sprawiedliwości Białorusi Oleg Sliżewski powiedział, że zmiany wiążą się z powstałymi co do godła pytaniami i wielokrotnymi apelami obywateli, którzy sugerowali wprowadzenie zmian jego wizerunku.

„Nad zmianami pracowała rada heraldyczna przy prezydencie Białorusi, oceniła obecną symbolikę i doszła do wniosku, że wizerunek godła należy poprawić” – powiedział szef resortu.

Sliżewski zaznaczył, że pięcioramienna gwiazda, przedstawiona na godle, wygląda zbyt militarnie. Ponadto przedstawione na kuli ziemskiej równoleżniki i południki wyglądają jak klatka, w której zamknięta jest planeta Ziemia.

„Takie niuanse nie zawsze wywołują właściwe skojarzenia i oczywiście muszą zostać poprawione, aby ​​godło było wykonane perfekcyjnie i pozytywnie postrzegane” – powiedział minister sprawiedliwości.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o