W godle Białorusi będzie mniej Rosji

Opublikowano: 14.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1092

W projekcie nowego godła Białorusi zarys globu przeniesie się z Rosji w stronę Europy, świadczy jego wizerunek w projekcie ustawy, który koryguje ustawodawstwo republiki dotyczące symboli państwowych.

Wcześniej minister sprawiedliwości Białorusi Oleg Sliżewski powiedział, że zmiany wiążą się z powstałymi co do godła pytaniami i wielokrotnymi apelami obywateli, którzy sugerowali wprowadzenie zmian jego wizerunku.

„Nad zmianami pracowała rada heraldyczna przy prezydencie Białorusi, oceniła obecną symbolikę i doszła do wniosku, że wizerunek godła należy poprawić” – powiedział szef resortu.

Sliżewski zaznaczył, że pięcioramienna gwiazda, przedstawiona na godle, wygląda zbyt militarnie. Ponadto przedstawione na kuli ziemskiej równoleżniki i południki wyglądają jak klatka, w której zamknięta jest planeta Ziemia.

„Takie niuanse nie zawsze wywołują właściwe skojarzenia i oczywiście muszą zostać poprawione, aby ​​godło było wykonane perfekcyjnie i pozytywnie postrzegane” – powiedział minister sprawiedliwości.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.