W Gdańsku wyłącz Wi-Fi

Opublikowano: 13.09.2015 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 705

Gdański system sterowania ruchem będzie rejestrował sygnały Wi-Fi i Bluetooth – tak wynika z informacji opublikowanych przez portal Trójmiasto.pl i ZaufanaTrzeciaStrona.pl.

Urządzenia rejestrujące bezprzewodowe sygnały telefonów komórkowych mają umożliwić obliczenie czasu przejazdu na określonych odcinkach drogi. A co z ochroną prywatności? Redaktorzy “Zaufanej Trzeciej Strony” przeprowadzili pod tym kątem analizę dostępnych materiałów na temat tego systemu: „Choć na pierwszy rzut oka system wygląda niewinnie, to niestety przyjęty model bezpieczeństwa zbieranych informacji wydaje się mieć kilka luk. Brak szczegółowych informacji technicznych o implementacji opisywanych rozwiązań również nie sprzyja pozytywnej ocenie.

Jeśli jesteście wśród tej części czytelników, którzy na pytanie czy są paranoikami odpowiadają „nie, skąd, a dlaczego pytasz?” to zalecamy wyłączanie WiFi oraz Bluetootha w okolicach Gdańska. Sensory mają zostać rozmieszczone na węźle Gdańsk-Południe, Południowej Obwodnicy Gdańska i przy Garnizonie we Wrzeszczu”.

Na podstawie: trojmiasto.pl, zaufanatrzeciastrona.pl
Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.