W Brunei odetną ręce złodziejom i ukamienują cudzołożnice

Opublikowano: 23.10.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 452

Sułtan Brunei, 67 – letni Hassanal Bolkiah, ogłosił stopniowe wprowadzenie surowych kar państwowych za zbrodnie na podstawie szarijatu. Nowy system kar wejdzie w życie w kwietniu 2014 roku, podaje International Bussines Times.

System kar w oparciu o szarijat zezwala ukamienowanie za cudzołóstwo, dopuszcza amputacje kończyn za kradzież i biczowanie za takie akty, jak aborcja, czy spożywanie alkoholu. Nowe sankcje będą miały zastosowanie tylko dla muzułmanów, którzy stanowią prawie 70 % populacji Brunei.

Hassanal Bolkiah pierwszy raz wezwał do wprowadzenia w kraju systemu kary według szariatu w 1996 roku. Sułtan zaczął realizować swój plan już teraz.

Źródło: Zmiany Na Ziemi

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. xc1256 23.10.2013 19:24

  Gdyby takie prawo w prowadzono w kraju, to większość posłów, senatorów i etc zostałaby pozbawiona kończyn.

 2. agama 23.10.2013 19:39

  a księża by spiewali falsetem w kosciolach. Wreszcie by uszy nie bolały od fałszowania.

 3. matimozg 23.10.2013 20:10

  Prawo będzie obowiązywało tylko muzułmanów, ale przypuszczam, że nie można się wypisać z tej religii.

 4. Towarzysz Chuiev 23.10.2013 22:40

  @marimozg

  Oczywiście, że się da – wystarczy tylko klęknąć i unieść głowę ku niebu, człek stojący z tyłu dopełni formalności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.