„Kalifat – teraz!” w centrum Berlina

Opublikowano: 30.05.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1474

Grupa propalestyńskich demonstrantów na Alexanderplatz w Berlinie-Mitte wykrzykiwała wezwania do utworzenia kalifatu. Byli tam także przywódcy islamistycznej grupy Generation Islam (Pokolenie Islam). W tym otwarcie domagający się utworzenia kalifatu w Niemczech – Ahmad Tamim. Zwolennicy wprowadzenia kalifatu w Niemczech używają antyizraelskiej i antydyskryminacyjnej retoryki, by uzasadnić antydemokratyczne postulaty. Konflikt palestyńsko-izraelski jest dla nich pretekstem i pożywką.

Na demonstracji zwolenników kalifatu w Berlinie pojawiło się około 160 mężczyzn, którzy jednocześnie wyrażali swoją nienawiść do Izraela. Skandowali: „Kalifat – teraz!”. Jest to kolejna propalestyńska demonstracja tej grupy. Wcześniejsze miały miejsce niedługo po ataku Hamasu na Izrael – zwolennicy politycznego islamu pojawili się wówczas nie tylko w Berlinie, ale także w Essen.

Ahmad Tamim jest przywódcą ruchu Generation Islam (GI). Jest ona monitorowana przez berliński Urząd Ochrony Konstytucji (BfV), ponieważ jest „częścią ideologicznego środowiska Hizb ut-Tahrir– zakazanej w Niemczech ekstremistycznej organizacji, dążącej do zniszczenia Izraela. Polityczno-religijny aktywista działa w internecie. Na YouTube promuje kalifat i zachęca do spełnienia żądań radykalnych islamistów.

Nie ulega wątpliwości, że GI domaga się likwidacji porządku demokratycznego. Chce, by „rozkazy Allaha” zastąpiły prawo stanowione. Słowem, szariat zamiast demokracji. Tamim postuluje wprowadzenie islamistycznej sprawiedliwości. Jego zdaniem należy wprowadzić w życie nakazy koraniczne: złodziejom powinno się więc odrąbywać ręce, a mężczyzna, który „oskarża szanowaną kobietę o cudzołóstwo” powinien zostać ukarany publicznie 80 batami. „To nie może być kwestia osobistej sprawiedliwości, to musi być porządek państwowy” – podkreśla Tamim.

Fanatyk stawia sprawę jasno: fakt, że większość ludzi mieszkających w Niemczech to chrześcijanie, nie przeszkadza mu w planach dotyczących kalifatu. „Nie byłoby absolutnie żadnego problemu, gdyby na obszarze Państwa Islamskiego żyli niemuzułmanie – nawet w większości” – mówi. Nie będzie żadnych prób „asymilacji mniejszości”, oznajmia. Jeden z przykładów jego pomysłów: w kalifacie zabronione byłoby picie alkoholu w miejscach publicznych, ale utworzone w Niemczech Państwo Islamskie nie ingerowałoby w przestrzeń prywatną.

Pokolenie Islam wykorzystuje konflikt izraelsko-palestyński do swoich politycznych celów. Antysemityzm idzie w parze z postulatami likwidacji demokracji i wprowadzenia porządku szariatu.

Generation Islam stanowi, obok ugrupowań salafickich i dżihadystycznych, jeden z przykładów aktywizmu islamistycznego. Ruchy te wykorzystują prawa do zrzeszania się. Budują skomplikowane struktury. Niekiedy korzystają z międzynarodowego wsparcia albo pozostają częścią organizacji muzułmańskich działających globalnie. Celem takich inicjatyw jak ta jest zachowanie istniejących struktur (nawet w przypadku delegalizacji) oraz rozpowszechnianie ekstremistycznej ideologii kierowanej do wyznawców Allaha.

Grupy te chcą samozwańczo uchodzić za przedstawicieli „prawdziwego islamu”, stąd też świadomie dążą do polaryzacji w środowisku muzułmańskim, oskarżając liberalnych muzułmanów o zdradę.

Urząd Ochrony Konstytucji oprócz Generation Islam wymienia także Realität Islam oraz Muslim Interaktiv. Grupy są ideologicznie zbliżone do Hizb ut-Tahrir i wyróżnia je szczególny aktywizm na polu propagandowym. W publikacjach na portalach społecznościowych twierdzą, że „islamofobia” jest cechą państwa niemieckiego, zaś jego politykę integracyjną określają mianem „terroru asymilacyjnego”.

Od pewnego czasu grupy te wykorzystują również swój rozgłos do mobilizacji zwolenników. Przykładowo grupa Muslim Interactive zwróciła na siebie uwagę starannie przygotowanym, przypominającym flash mob wiecem 12 lutego 2022 r. w Hamburgu, przeciwko uciskowi Ujgurów w Chinach.

Grupy te w dużej mierze przejęły język antydyskryminacyjny i antyrasistowski, żeby za jego pomocą uzasadnić postulaty wprowadzenia islamskiego porządku politycznego.

Autorstwo: Piotr S. Ślusarczyk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 30.05.2024 13:49

    Prawidłowo powinno być tak. Na demonstracji w Berlinie pojawiło się około 160, zdrowych, silnych, bezrobotnych mężczyzn.

  2. Doctor Who 30.05.2024 17:01

    Zrobią szariat u siebie. Przypominam, że z Germanią sąsiadujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.