Vege Wawa

Opublikowano: 04.08.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1272

Jest niewiele rankingów światowych miast, w których Warszawa odnajduje się na trzecim miejscu w dodatku po Berlinie, Los Angeles, ale przed Taipei. A jednak. Happy Cow, czyli przewodnik po wegańskich i wegetariańskich miejscach na całym świecie zaktualizowała swoją bazę danych o wege miejscach i… Warszawa znalazła się w ścisłej czołówce wege miast na świecie!

Na pierwszym miejscu znalazł się Berlin z 55 wege knajpami i ponad 320 miejscami zaklasyfikowanymi jako “przyjazne dla wegetarian”. Los Angeles się legitymuje 72 wege knajpami i ponad 240 miejscami przyjaznymi dla wegetarian. Warszawa wygląda przy tych dwóch miastach skromniej z 38 wege miejscami, ale z a jakiegoś powodu znalazła się na trzecim miejscu. Może po prostu kryterium jest ilość knajp na ilość mieszkańców?

W dalszej ścisłej czołówce miast przyjaznych wegetarianom znajdują się: Taipei, Nowy Jork, Singapur (40 wege knajp i prawie 600 miejsc przyjaznych), Londyn (79 wegeknajpek), Tel-Aviv (25), Portland i San Francisco (38).

Dwa lata temu powstał zalążek fajnej serii filmów z cyklu Wawangarda – o współczesnej Warszawie. Drugi odcinek serii jest poświęcony wege życiu w Warszawie i choć już się nieco zdezaktualizował (był kręcony w 2015 roku), to jednak fajnie oddaje klimat “boomu” na wege styl życia, który współcześnie jest mocno wyczuwalny na warszawskich ulicach.

Autorstwo: Krzysztof z Wenus
Na podstawie: Happy Cow
Źródło: Efektsetnejmalpy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.