Ustawa o zakazie handlu w niedzielę

Opublikowano: 26.07.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1000

Projekt jest już gotowy, czekamy na decyzję, że będzie procedowany – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek.

Projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele przewiduje, że w siódmy dzień tygodnia bez handlu otwarte mogą być te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50 proc. przychodów.

Poseł PiS w rozmowie z Onetem wyraził nadzieję, że poprawki, które przede wszystkim utrudnią sieciom wykorzystywanie tzw. luki pocztowej, zostaną przyjęte jeszcze w tym roku. „Uważam, że to, co się dzieje, urąga powadze państwa” – zaznaczył, mówiąc o sklepach, które wykorzystują lukę prawną i otwierają się jako placówki pocztowe.

Jak podkreślił Śniadek, do ustawy zostały wprowadzone pewne zapisy, definicje, obowiązek wprowadzenia rejestru przychodów z podziałem na podstawowy i resztę. „Musi być spełnione kryterium, że wielkość wpływów z tej działalności podstawowej przewyższa pozostałe” – powiedział.

Zdaniem polityka takie rozwiązanie z całą pewnością mocno ograniczy i utrudni nielegalną działalność. „Nie wykluczam, że niektórzy będą próbowali wymyślać jakieś inne myki, ale to na pewno znakomicie ograniczy ten proceder” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,80 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o