USA zemściły się na Pakistanie za wyrok na lekarzu

Opublikowano: 26.05.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 485

Stany Zjednoczone zmniejszyły pomoc Pakistanowi o 33 mln dolarów w odpowiedzi na decyzję sądu pakistańskiego, który skazał lekarza Shakeela Afridiego za zdradę kraju na 33 lata więzienia. Lekarz został oskarżony o udzielenie pomocy amerykańskim służbom specjalnym w znalezieniu kryjówki lidera Al Kaidy Osamy bin Ladena.

Senat Stanów Zjednoczonych jest bardzo niezadowolony z wyroku sądowego wobec Afridiego i postanowił ukarać Pakistan materialnie. Za każdy rok pozbawienia wolności, w wydanym werdykcie, kongres postanowił odjąć od łącznego funduszu pomocy kraju milion dolarów. W ten sposób Pakistan straci 33 mln dolarów. Po odliczeniu tej kwoty łączna pomoc dla kraju wyniesie nieco ponad 50 milionów dolarów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. oporowiec 26.05.2012 13:27

  USA to debilny kraj, bez kręgosłupa moralnego…

 2. Rozbi 26.05.2012 17:58

  Rzeczywiście – bez kręgosłupa – gdyby mieli kręgosłup – to nigdy by w ogóle nikomu nie dawali żadnej pomocy – tylko inwestowaliby w swoją ludnośćć i swój kraj.

 3. Yogipower 26.05.2012 22:59

  Ja jestem ciekawy jak kraj zadłużony na ponad 15 bilionów może sobie jeszcze rozdawać pieniądze. Z czego?

 4. norbo 26.05.2012 23:33

  Japonia i Chiny rezygnują z amerykańskiego dolara – http://polish.ruvr.ru/2012_05_26/76027489/

 5. Yogipower 27.05.2012 00:21

  To że drukują bezwartościowe banknoty to wiem, dziwię się dlaczego inne kraje przyjmują te kartki papieru. Jakby nie mogli sobie sami nadrukować.

 6. norbo 27.05.2012 01:27

  To kwestia zaufania, może ty spróbuj wydrukować trochę własnej waluty a potem kupić za to rope…. Waluta musi gwarantować wymienialność na towary i usługi, a co można kupić np. za takie złotówki?

 7. pasanger8 27.05.2012 04:34

  Kwestia rezygnacji z dolara jako waluty rezerwowej tłumaczy przynajmniej dlaczego USA dążą do wojny -z Chinami i Rosją(mogą się nie kochać ale dobrze rozumieją ,że aby dać radę USA muszą działać razem). USA nie będzie przecież płacić długów wobec wrogich w wojnie państw i o to chodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.