USA przygotowują się do wojny pod ziemią

Opublikowano: 30.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1099

Zagrożenie konfrontacją z Koreą Północną lub Rosją zmusiło dowództwo armii USA do zrewidowania sprzętu wojskowego i zauważenia konieczności szkolenia (żołnierzy – red.) w celu prowadzenia wyspecjalizowanej wojny – pisze “The Times”.

Według danych gazety Pentagon przeznaczył środki finansowe na szkolenia amerykańskich żołnierzy z zakresu prowadzenia walki pod ziemią, gdzie zdaniem dowódców w przyszłości będą toczyć się walki zbrojne.

Wojskowi doszli do wniosku, że w celu prowadzenia skutecznych działań w korytarzach i tunelach podziemnych żołnierze będą musieli prowadzić operacje wojskowe w całkowitej ciemności i w warunkach, w których nie działają standardowe systemy łączności. Będą również szkoleni do walki w warunkach złej jakości powietrza i braku ukrycia przed ogniem przeciwnika.

Co więcej, USA pracują już nad zmianami doktryny wojennej. Zdaniem amerykańskich wojskowych powinna ona uwzględniać założenie, że konflikty będą coraz częściej prowadzone w takich miastach jak Seul czy stolice krajów bałtyckich — pisze “The Times”.

W wywiadzie dla radia Sputnik komentator do spraw wojskowości gazety „Komsomolskaja Prawda”, pułkownik w stanie spoczynku Wiktor Baraniec skomentował tę publikację.

„Z jakiegoś powodu Amerykanom wydaje się, że wojny przyszłości będą prowadzone tylko w miastach o gęstej zabudowie. Uważają, że każda duża miejscowość przeciwnika zmieni się na pewno w twierdzę, którą trzeba będzie zdobywać w trudnych warunkach — bez wody, światła i powietrza. Amerykanie to praktyczni ludzie, ale mają też bujną wyobraźnię. Przy ich budżecie w wysokości prawie 800 mld dolarów, 500 mln to przecież grosze. Obecnie uwaga Amerykanów skupiona jest na Korei Północnej. Ale Koreańczycy już dawno przewidzieli to zagrożenie” — powiedział Wiktor Baraniec.

„Nowa taktyka prowadzenia walki to tylko przykrywka” — powiedział w wywiadzie dla Sputnika analityk wojskowy, kierownik Centrum Społecznych Problemów Stosowanych Bezpieczeństwa Narodowego Aleksandr Żylin. “To naprawdę genialne zagranie — prowadzicie III wojnę światową, ale formalnie nie można mieć do was żadnych pretensji. Komunikacje podziemne to obiekty zwiększonej uwagi dywersantów tych państw, które upatrują w Rosji zagrożenie. A co dzieje się dziś w Syrii? Kiedy wkraczamy na wyzwolone terytoria i sprawdzamy magazyny z bronią, to znajdujemy wysokotechnologiczne uzbrojenie USA.”

„Jednocześnie do niewoli trafiają często żołnierze amerykańskiej armii, którzy w szeregach ISIS (organizacja terrorystyczna, zakazana w Rosji — red.) wykonują zadania specjalne. Amerykanie chcą wyszkolić takie jednostki, które w razie konieczności mogłyby działać pod przykrywką terrorystów” — powiedział Aleksandr Żylin.

Zdjęcie: tpsdave (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.