USA nakażą operatorom satelitarnym usuwać kosmiczne śmieci

Opublikowano: 15.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 709

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC), zaniepokojona szybkim wzrostem śmieci kosmicznych na orbicie okołoziemskiej z powodu wycofania tysięcy nowych satelitów, postanowiła wymagać od operatorów statków kosmicznych szybkiego oczyszczenia przestrzeni z uszkodzonych satelitów.

Przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel zaproponowała, aby wprowadzić nowe przepisy w celu zwalczania tego problemu, wymagając od operatorów statków kosmicznych deorbitacji wycofanych satelitów w ciągu 5 lat. Obecne przepisy wymagają dłuższego okresu – to jest 25 lat.

Agencja podda tę kwestię pod głosowanie 29 września, a propozycja prawdopodobnie zostanie przyjęta.

„Szum z orbity stanowi poważne zagrożenie dla ambicji kosmicznych naszego narodu” – podał FCC w komunikacie. A to nie wszystko. Obecnie ponad 4800 satelitów nadal działa w kosmosie blisko Ziemi, a „wiele z nich zostanie wystrzelonych”. Departament przypomniał, że uszkodzone satelity, fragmenty rakiet i inne rodzaje śmieci kosmicznych stanowią potencjalny problem dla przyszłych misji kosmicznych.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 16.09.2022 22:55

    Niechby komisja nakazała też wreszcie zupełne wyzbieranie wszelakich śmieci na łączach wodnych, nazywanych dla niepoznaki Rzekami. I zaplanowała oddanie czystych wodnie, koryt Rzek Naturze.

    Ciekawe, czy możliwe jest wydajne pobieranie energii kinetycznej ścieków, puszczanych nie do tychże koryt Naturze wydartych, tylko specjalnie ściekom poświęconych oddzielnych rur, wypełnionych całą gamą wszelkiego tam i turbin, efektywnie zastępującego konieczność niszczenia natury Rzek?

    Konieczność współgrania takiego systemu z wielohektarowymi strefami osadowisk i odparnic winna ten projekt uzupełnić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.