Uniwersytet wprowadza równość zatrudniając same kobiety

Opublikowano: 22.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 188

Uniwersytet Techniczny w Eindhoven w Holandii przez najbliższe półtora roku będzie przyjmował do pracy naukowej tylko przedstawicielki płci żeńskiej. W ten sposób czołowa europejska uczelnia chce wprowadzać postulaty związane z równością płci, aby przynajmniej jedną trzecią kadry uniwersyteckiej stanowiły kobiety.

Nowy program holenderskiego uniwersytetu nosi imię córki Marii Curie-Skłodowskiej, a ma polegać właśnie na przyjmowaniu do pracy kobiet przez najbliższych osiemnaście miesięcy, zaś każda z nich ma otrzymać 100 tys. euro na prowadzenie swoich badań. Władze uczelni szacują bowiem, że w ciągu najbliższych pięciu lat wśród kadry akademickiej zwolni się przynajmniej 150 miejsc pracy, co chcą wykorzystać do wprowadzenia parytetu płci.

Tym samym w wyniku wspomnianych ograniczeń w rekrutacji kobiety mają stanowić ogółem 35 proc. kadry akademickiej Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven. W tej chwili zaledwie 16 proc. profesorów zwyczajnych, 15 proc. profesorów stowarzyszonych oraz 29 proc. adiunktów stanowią właśnie przedstawicielki płci żeńskiej.

Władze uczelni podkreślają, że jeśli w ciągu kilku miesięcy nie znajdą kobiety na dane stanowisko, wówczas w to miejsce zostanie zatrudniony mężczyzna. Kolejny wyjątek mają stanowić potencjalni pracownicy o wyjątkowych umiejętnościach.

Na podstawie: ScienceBusiness.net, Dutchnews.nl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

Głupota jak widać nie ma granic…

Radek
Użytkownik
Radek

Dlaczego się promuje równość, a nie różnorodność?
A może obowiązkowo każdy klub piłkarki będzie musiał mieć minimum 20% inwalidów, 10% homoseksualistów, ileś tam procent innej rasy… i wtedy będzie równość? Co to znaczy równość? Że staruszka jak ukradnie masło ze sklepu, to zostaje tak samo ukarana jak polityk jak ukradnie miliardy? Też na pół roku?
Obecnie jest potworna dyskryminacja wiekowa. Np. do 26 lat jakieś tam ulgi, albo emerytura też jest dyskryminacją…