UNESCO już bez USA

Opublikowano: 01.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2322

Weszła w życie decyzja USA o wystąpieniu z Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Teraz Stany Zjednoczone nie będą płacić składek i nie będą wybierane do Komitetu Światowego Dziedzictwa, lecz kraj zachowuje status obserwatora i będzie mógł zgłaszać kandydatury nowych obiektów.

O decyzji Stanów Zjednoczonych poinformowano w październiku 2017 roku. Jest związana z tym, że amerykańskie władze uważają organizację za antyizraelską. Mianowicie, Stany Zjednoczone są niezadowolone z tego, że Palestyna znalazła się na liście UNESCO.

Organizacja UNESCO została założona w 1945 roku przez 37 państw. Stany Zjednoczone już występowały z organizacji w 1984 roku z powodu rozbieżności dotyczących zarządzania. W 2003 roku USA wróciły do ​​organizacji, ale w 2011 roku zawiesiły jej finansowanie po podjęciu decyzji w sprawie przyjęcia Palestyny.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kain
Użytkownik
Kain

Czyżby ktoś szykował sie do wojny ….?