Ukrainka oburzona protestem bez ukraińskich flag

Opublikowano: 26.04.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3136

23 kwietnia 2022 r. odbyła się w Krakowie demonstracja Polaków pod hasłem „Przyjdź i pokaż, że nasza flaga jest biało-czerwna”.

„Ostatnio, w tych trudnych dla wszystkich czasach, Polacy – a zwłaszcza politycy, którym przystoi reprezentować interes Narodu – zdają się zapominać, jakich barw jest nasza flaga. Nie dajmy się im zwieść i pamiętajmy, skąd nasz ród! Przypomnijmy światu, i samym sobie, jakie są nasze barwy, za które pokolenia przelewały krew” – napisali organizatorzy manifestacji.

Na apel odpowiedziało wielu Polaków, którzy przybyli z polskimi flagami na plac Matejki pod Pomnikiem Grunwaldzkim w Krakowie.

Akcja patriotyczna nie spodobała się Ukraince, która wołała w ich stronę okrzyki: „Hańba! Sława Ukrainie! Śmierć wrogom, gierojom sława!”. Czyli banderowskie pozdrowienie porównywalne z hitlerowskim „Sieg heil”, które słyszało tuż przed śmiercią wielu Polaków mordowanych na Ukrainie przez Ukraińców w czasie rzezi wołyńskiej.

Co nie spodobało się „uchodźczyni”, która nie zachowuje się jak gość, lecz jak przedstawicielka państwa-gospodarza? Czy rozumiała powód demonstracji? Zabolało ją, że nie zobaczyła ani jednej ukraińskiej flagi!

W każdym narodzie są ludzie i ludziska, ludzie przyzwoici i bezczelni roszczeniowcy – także wśród Ukraińców. Kobieta z nagrania wideo zapomniała już, że jest gościem w Polsce, i śmie krytykować Polaków za demonstrację w Polsce w obronie polskości.

Ciekawe, jak zareagują „uchodźcy”, gdy od 1 do 3 maja, zwłaszcza 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, pojawią się wszędzie polskie flagi? Będzie to również test patriotyzmu dla lokalnych polityków – dowiemy się, czy i w jakiej skali zastąpią je ukraińskimi.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Rafik4891 26.04.2022 12:04

  To jest dopiero początek tego co Nas czeka. Tak to jest jak sie zaprasza nieograniczona ilosc uchodzcow terazz nawet mozna powiedziec, ze imigrantow ekonomicznych (dzieki pis,ktory rozdaje pieniadze Polakow). Ukraińcy to bardzo roszczeniowy narod. Ze wzgląd na.nierozliczone hostoryczne fakty nie powinnismy byc.dla.nich ja to powiedzial pewien pan “slugami”‘. Polacy miejmy sie na bacznosci nie.dajmy sie podzielic bo wlasnie.nierzadowi o to chodzi.

 2. Fenix 26.04.2022 12:57

  Chwała Bogu ludziom, nie symbolom podziału i zniewolenia!

 3. xmariox 26.04.2022 19:25

  Ja już żygam na widok żółto niebieskich barw, które atakują człowieka normalnie zewsząd. Wiem że jest wojna, współczuję Ukrainie, ale dlaczego we własnym kraju mam się czuć jak na Ukrainie?

 4. Admin WM 26.04.2022 19:55

  Mam nadzieję, że ktoś wykradnie te sekstaśmy z Rzeszowa i upubliczni dla dobra Polski, aby nikt już polskich polityków nie musiał szantażować. O ile hipoteza z taśmami w kontekście poddańczej służalczości wobec Zełenskiego jest zasadna.

 5. vannamond 26.04.2022 22:30

  Won z Krakowa! Niech wraca do siebie. Hanba.

 6. Adalb 27.04.2022 04:12

  Tak to sie zaczyna, jeszcze troszkę, jeszcze parę tygodni może miesięcy i polskie flagi i symbole znikną z przestrzeni publicznej , aby nie oburzać i nie stresować “GOŚCI” z ua. Po kościołach już wyśpiewują hymny banderowskie – czerwoną kalynę. Przyjdzie też wkrótce czas , że polskie demonstracje będą zakazane , bo pierwszeństwo będą miały przemarsze bojówek “GOŚCI” pod flagami OUN i UPA z emblematami SS Galizien.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.