Uganda chce kary śmierci dla gejów

Opublikowano: 17.12.2012 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 603

W ugandyjskim parlamencie trwają przymiarki do przyjęcia Kill the Gays Bill, czyli ustawodawstwa przewidującego karę śmierci dla osób homoseksualnych za „ciężkie akty homoseksualne”, czyli seks uprawiany przez osobę będącą nosicielem wirusa HIV, seks z nieletnimi oraz „powtarzalne występki homoseksualne”.

Przymiarki do wprowadzenia tej ustawy trwają już trzy lata, jednak w 2012 atmosfera polityczna wobec niej stała się wyjątkowo przychylna. Wspiera ją większość parlamentarna, a szefowa ugandyjskiego parlamentu Rebecca Kadaga jest jej gorącą orędowniczką.

Kadaga obiecała, że ustawa będzie „prezentem na Święta Bożego Narodzenia dla ugandyjskich chrześcijan”. Kilka dni temu Kadaga była w Watykanie, gdzie otrzymała osobiste błogosławieństwo od papieża Benedykta XVI. Tego samego dnia papież w swoim orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju jednoznacznie potępił związki osób homoseksualnych. Inne formy związków niż małżeństwo mężczyzny i kobiety wymienił wśród zagrożeń dla stabilizacji i pokoju na świecie.

Najbliższe obrady parlamentu Ugandy będą miały miejsce w lutym przyszłego roku. Być może, dzięki naciskom międzynarodowym, kara śmierci zostanie zmieniona, jednak wiele wskazuje na to, że nowe prawo będzie o wiele ostrzejsze od dotychczasowego, tym bardziej, że jego główna orędowniczka otrzymała wsparcie od papieża. Ugandyjska społeczność LGBTQ zwraca się z apelem o pomoc do całego świata.

Opracowanie: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gonzo111
Użytkownik
gonzo111

Dla skrajnej patologi nie ma miłosierdzia!

agama
Użytkownik

z pewnością w Watykanie taka ustawa z wiadomych powodów by nie przeszła

przemex
Użytkownik
przemex

Taka nienawiść bierze się z odwiecznego nakierowywania przez rządzących uwagi ludu na tematy zastępcze.Jeszcze niedawno cała polska zamiast zajmować się pracami sejmu jednogłośnie nienawidziła mamy Madzi z Sosnowca … A pedały zawsze są pod ręką, to nic że dorośli ludzie robią co lubią nie szkodząc nikomu, jako cel nienawiści są jak znalazł.
Gdyby Polacy całą energię marnowaną na podglądanie sąsiadów, zajmowanie się nie swoimi sprawami skierowali na pracę i samodoskonalenie byli byśmy potęgą światową. A tak jesteśmy grajdołem pełnym tępych piwożłopów siedzących cały wolny czas przed telewizorem albo w oknie mieszkania analizujących co sąsiad i sąsiadka robią za zasłoniętymi oknami.

przemex
Użytkownik
przemex

BTW,
Tak mi się przypomniało że za mojej młodości leworęczni też byli patologią i na siłę byli przymuszani do używania prawej ręki …

Jedyną patologią zasługującą na potępienie jest bezpodstawna nienawiść do drugiego człowieka.

agama
Użytkownik

“Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”

saal
Użytkownik
saal

Kościół powinien zająć się tym do czego został “powołany” dwa tysiące lat temu. Dziś za bardzo zajmuje się polityką i życiem tutaj. Homosie nikomu nie szkodzą, niech robią ze sobą co chcą, na tym polega wolność jednostki. Za bardzo zaglądacie im do tyłków. Zajmijcie się swoimi kobietami, a nie ich mężczyznami :))
Jedynie ta nachalna propaganda homoseksualna i promocja działają na niekorzyść społeczeństw. To jest dopiero przesada, a nie to co robią między sobą.

_SL_
Użytkownik
_SL_

Wiadomosc troche zmanipulowana, w Ugandzie problemme sa gwalciciele a tak sie sklada ze najwiekszy problem maja z agresywymi gejami atakujacymi w grupach i dokomujacych zbiorowych gwaltow(np. rok temu zaatakowali szkole), nie trzeba dodawac ze ci osobnicy na 99,99% maja HIV/AIDS.

Podobne problemy ma Mali.

Raka sie wycina.

Musicie zrozumiec ze Chrzescijanstwo jest tam ostoja purytanizmu i wstrzemierzliwosci seksualnej co ma praktyczne przeliczenie na ilosc chorych. Grupy pozachrzescijanskie to tam w wiekszosci odpady neomarksistow i maoistow, agresywna zdemoralizowana bandyteria(w wiekszosci chora).
Kto byl, ten wie.

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Dla mnie jest to prymitywne i przerażające. A papież niech się lepiej nie odzywa, z tymi wszystkimi gwałtami księży na dzieciach w szeregach jego sekty.

saal
Użytkownik
saal

@ SL
Jeśli mają problem z gwałtami to niech wprowadzą bardzo surowe kary za tenże czyn. Nie ma sensu walczyć z grupami do których ci gwałciciele należą. W końcu, gdyby u nas przyjęto takie normy, to wprowadziłoby karę śmierci np. dla księży (nierzadko się o tym słyszy, tylko dlatego przytaczam ten przykład).
Chyba rozsądniej karać gwałcicieli niż księży gwałcicieli? Subtelna różnica, a jednak pokazuje że pewne grupy piętnujemy, innym popuszczamy.

goldencja
Użytkownik
goldencja

Religia… Z jednej strony “nie zabijaj”, z drugiej… “z wyjątkiem przypadku x”. Rozbawiają mnie też osoby twierdzące, że są chrześcijanami i mówiące “wiesz, ale w gadającego węża to nie wierzę” itp. Albo jesteś chrześcijaninem albo nie. Większość ludzi ma swoje osobiste religie przez naukę zwane urojeniami.
Co do Ugandy, to powinni karać wszystkich tak samo (i hetero i homo) za umyślne zarażeniem wirusem HIV. To co tam robią jednak nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, logiką i człowieczeństwem. Tak jak religia z resztą.