UE nie omawia stworzenia armii, lecz wzmocnienie obrony

Opublikowano: 27.09.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 250

Unia Europejska dyskutuje nie nad utworzeniem europejskiej armii, czego nie przewidują traktaty UE, lecz nad wykorzystaniem wszystkich narzędzi dla większej efektywności europejskiej polityki obronnej. Decyzja możliwa jest w grudniu, powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini.

„Wiem, że może wyniknąć zamieszanie w związku z różnymi dokumentami. Jednak wszystkie dokumenty, które ja otrzymałam, w tym francuski, niemiecki, włoski i inne, jak również, chciałabym zwrócić uwagę, pozycja innych państw członkowskich idą w jednym kierunku — jest to nie stworzenie europejskiej armii, czego nie przewidują umowy, lecz wykorzystanie wszystkich narzędzi, którymi dysponujemy w ramach porozumień” — powiedziała dziennikarzom Mogherini przed nieformalnym spotkaniem ministrów obrony krajów UE w Bratysławie. Jej wystąpienie transmitowała stacja telewizyjna EK.

Zaznaczyła też, że „wśród narzędzi są takie, które nie są wykorzystywane, na przykład grupy bojowe, niektórych opcji umów my nawet nie omawialiśmy, takich jak stałej współpracy strukturalnej”. „Aktywizacja prac nad europejską obroną nie oznacza stworzenia armii europejskiej. Oznacza to wzmocnienie współpracy na rzecz stworzenia bardziej skutecznej obrony europejskiej przy pełnym wzajemnym uzupełnianiu się z NATO” — powiedziała szefowa dyplomacji UE.

Na spotkaniu w Bratysławie rozpocznie się wymiana konkretnych pomysłów. „Celem jest wypracowanie wspólnego rozwiązania, które, mam nadzieję, będzie gotowe do listopada i Rada Europejska będzie mogą zatwierdzić je w grudniu” — powiedziała Mogherini.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bro
Użytkownik
bro

“Sputnik” wyjątkowo slabo analizuje sytuację – termin obecnego szczytu, o czym już pewnie malo kto pamięta, został ustalony w związku z kryzysem migracyjnym.
Po “wprowadzeniu” chaosu zwiazanego z uchodźczmi proponuje się utwarzenie wspólnego Rządu EU i Armii (art. 33 ALDE)
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/powstal-nowy-plan-na-przyszlosc-ue-dwa-ryzykowne-zapisy-dla-polski/3fv7jl

Maximov
Użytkownik
Maximov

Sputnik to stricte propaganda “naszego wschodniego brata”, choć czasem i oni coś ciekawego i mądrego napiszą.