UE musiała usunąć film promujący „islamizację” kobiet

Opublikowano: 07.11.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1604

Niedawna kampania Unii Europejskiej pokazująca hidżab islamską zasłonę na twarz dla kobiety, która ma kojarzyć się z „radością” i „wolnością”, pokazuje kobiety chętnie noszące hidżaby.

Niektóre se prezentowanych zdjęć i wideo z kampanii zostały opublikowane na oficjalnym koncie Rady Europy na „Twitterze” @CoE_Antidiscrim, ale po wielu protestach zostały usunięte. Jednak pomimo tego usunięcia w mediach społecznościowych zaczęło wrzeć. Materiały kampanii są nadal dostępne na wspólnej oficjalnej stronie internetowej UE i Rady Europy, a kopie są dostępne na Archive.ph i Web.Archive.org (w przypadku gdyby oryginalna strona została usunięta). Plakaty z kampanii przedstawiają szczęśliwe kobiety noszące islamskie chusty, którym towarzyszyła słowa takie jak „różnorodność”, „wolność”, „radość” i „wybór”.

Ponadto na oficjalnej stronie internetowej Rady Europy można zobaczyć plik PDF pt. „Przesłanie dotyczące praw człowieka w ramach kampanii internetowej WECAN4HRS przeciwko antymuzułmańskiej mowie nienawiści” (na wypadek, gdyby usunęli oryginał, kopia pliku TUTAJ).

Komunikaty zawierają następujące informacje: „Przynieś radość i zaakceptujhidżab”, „Piękno tkwi w różnorodności, jak wolność w hidżabie”, „Świętuj różnorodność i szanuj hidżab”, „Moja chusta, mój wybór”, „Kto definiuje dla mnie wyzwolenie? Noszenie hidżabu to mój wybór i moje ludzkie prawo”, „Jak nudny byłby świat, gdyby wszyscy wyglądali tak samo”, „Moja chustka oznacza dla mnie wolność”, „Moja chusta oznacza dla mnie, że jestem wolna , dumna z tego, kim jestem” i „Chusta jest częścią mnie, jest częścią mojej tożsamości”.

Hashtag kampanii #wecan4hrs na „Twitterze” spotkał się z licznymi krytykami, w tym ze strony niektórych przedstawicieli Parlamentu Europejskiego. Hiszpański eurodeputowany Hermann Tertsch z Vox skrytykował kampanię tym przesłaniem: „UE głosi, jak piękny jest hidżab i mówi, że ci się podoba. Obowiązkowy jak w upadłych społeczeństwach, skąd pochodzi”. Podobnie francuska eurodeputowana Hélène Laporte z partii Rassemblement National (RN) oskarżyła Radę Europy o „promowanie islamskiego hidżabu” i dodała: „Walka o prawa kobiet nie polega na poddaniu się islamizmowi”. Francuski poseł RN Philippe Olivier podpisał się pod tym oskarżeniem wobec Rady i skomentował: „Nie pozwólmy, aby ta nienawistna propaganda trwała, która jest sprzeczna z naszymi wartościami i naszą kulturą!”.

Patrząc na to wszystko, co się dzieje, zastanawiam się, czy ten mariaż z Unią Europejską naprawdę nam wychodzi na zdrowie???

Źródło: WiciPolskie.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.