„Uchodźcy” są ważniejsi od bezpieczeństwa kraju!

Opublikowano: 17.01.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 9

Arcybiskup Stanisław Gądecki włączył się w propagandę uprawianą od dawna przez liberalną część Konferencji Episkopatu Polski, która opowiada się za przyjęciem przez polski rząd „uchodźców”, przebywających w Europie od wybuchu kryzysu migracyjnego w 2015 roku. Katolicki duchowny posunął się przy tym do stwierdzenia, iż bezpieczeństwo narodowe jest mniej ważne od pomocy osobom z obcego kręgu kulturowego.

Słowa hierarchy padły podczas jego spotkania z dziennikarzami, podczas którego podsumował 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, obchodzony przez Kościół katolicki w ubiegłą niedzielę. Abp. Gądecki, będący przewodniczącym wspomnianej Konferencji Episkopatu Polski, przypomniał w trakcie konferencji prasowej, iż Kościół w swoich działaniach „kieruje się zasadą, że wszyscy ludzie są dziećmi jednego Boga”, dlatego też chce pomagać wszystkim ludziom.

„Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom” – tak katolicki duchowny podsumował więc współczesne nauczanie swojej wspólnoty religijnej, przywołując przy tym najnowsze orędzie papieża Franciszka.

Obecny papież z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy miał wychodzić właśnie z takiego samego założenia, dlatego też twierdził, iż rozpatrując kwestię przyjmowania osób ubiegających się o azyl, europejskie społeczeństwa nie powinny kierować się swoim bezpieczeństwem, ale „zasadą centralnego miejsca osoby ludzkiej”. Jednocześnie Franciszek poparł prawo państw do przeciwdziałania nielegalnej imigracji.

Polski duchowny uważa przy tym, że w kwestii przyjmowania „uchodźców” nie powinno się kierować wolą społeczeństwa, lecz zasadami ewangelicznymi, nawet jeśli odsetek przeciwników imigracji doszedłby do poziomu 99 proc. Abp. Gądecki powołał się przy tym na stwierdzenie, iż Polska jest krajem katolickim, dlatego tym bardziej powinna spoglądać na tę kwestię przez pryzmat Ewangelii.

Przewodniczący KEP chwali działania polskiego rządu dotyczące pomocy ofiarom wojny w ich ojczyźnie, lub jej najbliższym sąsiedztwie, ale jego zdaniem to nie wystarczy, ponieważ wiele osób nie może wrócić do swojego ojczystego kraju z powodu grożących im prześladowań. Stąd też jego zdaniem właśnie takimi osobami powinny zająć się kraje europejskie, w tym Polska.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

75
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jakiskretyn
Użytkownik
jakiskretyn

Jeśli Franciszek jest taki proimigrancki, niech przyjmie chociaż z 50-ciu do Watykanu.

gajowy
Użytkownik
gajowy

To że ktoś ma inne zdanie – mówię o arcybiskupie Gądeckim – jeszcze nie upoważnia do zarzucania mu propagandy.

MvS
Użytkownik
MvS

“w kwestii przyjmowania „uchodźców” nie powinno się kierować wolą społeczeństwa, lecz zasadami ewangelicznymi, nawet jeśli odsetek przeciwników imigracji doszedłby do poziomu 99 proc. Abp. Gądecki powołał się przy tym na stwierdzenie, iż Polska jest krajem katolickim, dlatego tym bardziej powinna spoglądać na tę kwestię przez pryzmat Ewangelii” Bosz…
Pan arcybiskup jest na bakier z konstytucją i co gorsze z logiką.
Co oznacza stwierdzenie: Polska jest krajem katolickim, w kontekście rozdziału kościoła (jakiegokolwiek) od państwa ? Państwo to ogół obywateli i jeżeli ogół obywateli jest przeciwny to przykro mi, misiu-patysiu, ale aparat administracyjny ma psi obowiązek wykonywać wolę obywateli. A jeżeli nie zgadza się to z etyką chrześcijańską, czy raczej wykładnią rzymskokatolicką, to nic nie stoi na przeszkodzie by pan przyjął pod dach biskupstwa ilu uchodźców pan sobie życzy. Czyż to nie byłby piękny przykład dla wiernych ? ;-)
Co do zdjęcia, zgadzam się z Masą; dobrane bez rozeznania tematu. Można znaleźć ze sto innych z uchodźcami. Ja bym jednak chętniej zobaczył pod tym tekstem zdjęcie arcybiskupa Gądeckiego rozdającego jedzenie ubogim czy pomagającego niepełnosprawnym.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

@Masakalamura
Imigranci też dokonują zamachów w Europie. Zresztą kogo obchodzi (oprócz lewaków) czy morduje rdzenny nierdzenny, czy przyjezdny. Chodzi o tych, którzy przyjechali żerować na systemie socjalistycznym i odpłacają się rzezią.

Zresztą w ogóle nie ustosunkowałeś się do istoty problemu a mianowicie – co był winny tamten człowiek i jaka ideologia przyświecała troglodycie, który go zgładził.

Gandzimen
Użytkownik
Gandzimen

Niech sobie na plebanie ich wezmie!

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

“Polski duchowny uważa przy tym, że w kwestii przyjmowania „uchodźców” nie powinno się kierować wolą społeczeństwa, lecz zasadami ewangelicznymi, nawet jeśli odsetek przeciwników imigracji doszedłby do poziomu 99 proc. Abp. Gądecki powołał się przy tym na stwierdzenie, iż Polska jest krajem katolickim, dlatego tym bardziej powinna spoglądać na tę kwestię przez pryzmat Ewangelii.”

Ktoś tu chyba ma pod sukienką mokre sny odnośnie kościelnego SZARIATU. Jak kościół taki miłosierny to niech da przykład i przyjmie na utrzymanie powiedzmy po 5 uchodźców na każdą plebanię. Ale o czym my mówimy? To tylko nastawiona na ZYSK jedna z najstarszych KORPORACJI o zasięgu globalnym. Zresztą franek kazał jakiś czas temu wygonić bezdomnych z Watykanu, żeby mu widoku z okna papieskiego nie psuli. Jaki to był “ewangeliczny” gest.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Atos

“Niedawno we Francji , trójka Polaków przez 3 dni gwałciła 18 letnią Francuzkę , jakby im było mało , na koniec zamurowali ją żywcem.”

Można prosić o źródło tej informacji?

Fenix
Użytkownik
Fenix

Czy muzułmanie islam zgadzają się z papieżem, że są dziećmi jednego Boga ? Jeśli tak, to niema bogów muzułmańsko islamskich i bogów katolicko chrześcijańskich itd ..itp..
Każdego z osobna , i wszystkich nas razem, jeden Bóg , prawda!
Zdjęcie jw. nie oddające całej prawdy , chyba że to prawda tego na zdjęciu !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Papież modli się o pokój na Ziemi ? Ja, mówię o życiu w pokoju ludzi z ludźmi na Ziemi! Łączenie Narodów i współpraca, przez rozbrojenie państw rozbrajamy władzę , zwracamy władzę ludziom! Chcemy życia w pokoju, rozbrajamy władzę! Bezbronna władza ,zapewni pokój ludziom na Ziemi. Bezbronna władza kreuje świadomość ludzi . Nie poniżenie i nie ofiary z bezbronnych ,zależne od władzy zbrojnych .

lboo
Użytkownik
lboo

Islam i jego wyznawcy używani są jako kozły ofiarne rozgrywki geopolitycznej związanej z kwestia uchodźców. Atmosfera strachu jest sztucznie nakręcana a przypływ imigrantów jest sponsorowany.
To prawda że kraje islamskie są i były wykorzystywane przez zachód, to prawda że ludzie tam żyją w strasznych warunkach i my przyczyniamy się do tego.
Natomiast przyjmując tych napływowych ani nie pomożemy im ani sobie. Ich kraje nie wzbogacą się na tym że młodzi i zdolni wyjadą za chlebem do europy. Kraje zachodnie nie wzbogacą się na tym że przyjmą miliony uchodźców.
Kiedyś bazując na naszej naiwności (a głównie krajów zachodu) rządzący przekonali obywateli że to nasze prawo wykorzystywać biedne narody i żyć na ich koszt (surowce i siła robocza). Teraz bazując na tej samej naiwności obywateli i autentycznej chęci pomocy biedniejszym te same elity próbują przekonać naiwnych obywateli że to ich wina za to co się tam dzieje i trzeba ich przyjmować bez względu na koszt i sprzeciwy. I kolejny raz obywatele dają się nabrać na piękne słowa i działają na własną szkodę i szkodę tych którym starają się pomóc.
Tak jak Polsce nie pomogło to że najbardziej wykształceni i najbardziej chętni do pracy wyjechali na zachód. Tak im nie pomoże masowa emigracja. Zyskają jednostki, a straci całe społeczeństwo a główni ci najbiedniejsi i najbardziej poszkodowani.
Społeczeństwa zachodnie też nie zyskają bo po pierwsze socjal na emigrantów pożera straszne pieniądze a wspiera tych którzy nie chcą pracować. Nawet jeśli założyć że spora część emigrantów będzie pracować to zapewne za mniejsze pieniądze, więc przyczynią się do spadku płac i zwiększenia bezrobocia.
Podsumowując: pomagać, ale nie w tak naiwny sposób jak sugerują nam media.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Pomagamy sobie nawzajem, tak wzrastamy . Pomagać tak by inni byli uzależnieni ?
Nie pomagasz ! Wpędzasz ich obłęd niewoli . Władza sprawowana to czyni ,władza zbrojnych wykonuje rozkazy.Kogo broni władza zbrojnych ? Władza zbrojnych, broni władzy sprawowanej.
Nie broni ciebie, cywilu zostajesz ich ofiarą!

Aida
Użytkownik

“Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów”.

robi1906
Użytkownik

Masa, teraz ty przeginasz?.
Kto tu jest za wojną z Islamem,
kto tu jest za wojną z ludzmi,
kto tu nawołuje do mordowania.

Wiele opinii i komentatorów jest obiektywna i realnie patrzy na świat, ty stoisz po stronie Islamu, a Herstoryk twardo opowiedział się po stronie imigrantów (mam nadzieję że szczerze, bo nawet nie chcę dopuszczać takiej myśli że jest działaczem żydowskim czy szwabskim).

A czym się różnimy?.
Ja uważam, że żyć powinniśmy w kraju w którym żeśmy się urodzili, źle ci w swoim kraju?,
to go naprawiaj albo walcz, masowa emigracji niczego nie naprawi a tylko wszystko zrujnuje, przecież każdy normalny człowiek to wie,
a wam dorosłym chłopom trzeba to tłumaczyć?.

Imigranci, są albo dobrzy albo źli, nic nowego,
i to co napisał Atos o tych trzech Polakach i gwałcie, czy ty myślisz że ja będę ich bronił?, jeśli to zrobili, to pourzynać im łby i tyle. Zły człowiek to zły człowiek i tyle, bez względu na rasę czy wiarę.

A was jakby kto nakręcił, Herstoryk dopóki szukał manipulacji w wojnie z Islamem był wiarygodny, odkąd popiera “masówkę” i szuka winy w nas, w naszym rasizmie, wiarygodność tą stracił.
Czym jest masowa islamska emigracja?, dość dobrze to wytłumaczył lboo,
każdy powinien to zrozumieć, a wy nie,
czy wy szukacie konfrontacji?,
każdy normalny człowiek szuka kompromisu, drogi do porozumienia,
pomyślcie o tym.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@Iboo
Trafiłeś w sedno problemu.
W pełni się z tym zgadam.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ja nie mam nic do prezentowanych treści. Mogę się z nimi zgadzać lub nie. Co wyrażam komentarzem. To wolne media.
Protestuje przeciwko prostackim zabiegom propagandowym WM posługujących się silnie oddziałującym emocjonalnie memem w żaden sposób nie związanym z treścią artykułu. Nie każdy murzyn w Angli jest imigrantem. Ten z mema nie był, to czarnoskóry obywatel GB tam urodzony, który w ten makabryczny sposób zaprotestował przeciw włączeniu się Angli do kolejnej niesprawiedliwej wojny o ropę. Są jakieś granice, których media alternatywne walczące z propagandą same przekraczać nie powinny.

ARRRGH
Użytkownik
ARRRGH

Daj człowiekowi rybę, a wykarmisz go na dzień. Naucz go wędkować, a wykarmisz go na całe życie.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

@Atos
A może lepiej trzymać się tego co znamy niż wpuszczać tutaj dodatkowe zagrożenie. Szwecja np słynie z poziomu gwałtów. Jest druga na świecie. Czy to zasługa jurnych wikingów? Zastanów się zanim zaczniesz usprawiedliwiać tych barbarzyńców.
Możesz posypywać głowę popiołem ale nie sądzę, aby twoi przodkowie czerpali garściami z wyzysku kolonialnego. Barbarzyńca z memu powołuje się na swojego wszechmogącego https://www.youtube.com/watch?v=AFZCT9KHvkA
Nawet jeżeli służby stoją za zamachami w co nawet wierzę, to zderzenie przeciwstawnych kultur rodzi konflikty i siłą rzeczy ofiary. We Francji tysiące palonych samochodów – dla nich to już norma. No go zones, bijatyki, kradzieże, gwałty, zakazy wystawiania na święta Mikołaja w witrynach sklepów. I wszędzie ta kneblująca wszelką krytykę poprawność polityczna.
Kicham na taką marksistowską utopię. Po co to komu? ja się pytam – PO CO???

Aida
Użytkownik

Nie rozumiem, co ma pokazywać ten przykład z przywołaniem Zbigniewa H. Czy on ma pokazać, że Polacy też są okrutni…no świetny przykład, taki adekwatny…
Spieramy się o to czy Polska jest krajem tolerancyjnym i przyjaźnie nastawionym do obcokrajowców ogólnie czy konkretnie chodzi o rozdział tzw. uchodźców?
Są dwa obozy. Tym co chcą przyjmować wydaje się, że Ci co nie chcą są nietolerancyjni, jednak sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana niż się wydaje.
Iboo już nakreślił o co chodzi.
Uważam ponadto, że nieładnie jest robić do własnego gniazda, narzekać na nietolerancję itp.
Róbmy porządek na swoim podwórku, karzmy przestępców ale też nie dajmy sobie wmówić, że u nas to same chamy, kwitnie islamofobia, antysemityzm czy rasizm.
Jakoś o Holandii nie słychać, że jest nietolerancyjna…

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: “Pod przykrywką lewica, prawica , idioci realizują wolę elit.”

Napływ “imigrantów” też jest wolą elit realizowaną rękami nieświadomych konsekwencji swoich działań obywateli.
Wolą elit jest także skonfrontowanie i zradykalizowanie tych którzy są za z tymi którzy są przeciw.

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: To może jak księdza to jeszcze od razu w towarzystwie rabina i imama. Tak żeby było mulit-kulti skoro do tego dążymy.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jak lubisz to przed przedwczoraj było takie spotkanie u Dudy the prezydent. Byli tam wszyscy.

http://www.parlamentarny.pl/ludzie/andrzej-duda-obywatele-roznych-wyznan-wspolnie-walczyli-o-polske,28371.html

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: Przyszli ustalić jak tu się ubogacić kosztem obywateli.

“Są tam groby z krzyżem i łacińskim i prawosławnym i z półksiężycem i z gwiazda Dawida i ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem”

Dokładnie po to zostały stworzone (albo przeinaczone jak kto woli) te religie żeby walczyli ze sobą.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Autostop po Afrykańsku.

Swoją drogą, uważam za Morawieckim seniorem i za tym kardynałem, ze pare tysięcy na 38 milionów nic by nam nie pogorszyło. Tylu nas wyjeżdżało przez wieki na cały świat…

Aida
Użytkownik

Masa, w ten sposób nie rozwiążemy problemów w ich krajach, oni nie chcą do Polski, siłą byś ich zmusił, by zechcieli u nas zostać? Niemcy mają swój plan rozlokowania tych ludzi, po uprzednim zastawieniu sobie tych zdolniejszych. O czym więc mowa…

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: “Swoją drogą, uważam za Morawieckim seniorem i za tym kardynałem, ze pare tysięcy na 38 milionów nic by nam nie pogorszyło.”

Ściągać ich tu po to żeby czuli się gorsi pracując za mniejsze pieniądze (tak jak Polacy na zachodzie) w obcej kulturze bez rodzin i przyjaciół. Tylko po to żeby kiedyś być może wrócili do siebie żeby czuć się lepszymi (ze względu na majętność) nad tymi którzy zostali bo np. nie było ich stać na wyjazd. Zastanów po co to wszystko, jaki jest w tym cel i komu na tym zależy.
Bo czemu nie pomóc im nie wysyłając broni i nie sponsorując “ruchów wolnościowych”, czemu nie traktować ich uczciwie handlując z nimi zasobami naturalnymi i tym co mogą zaoferować. Czemu w końcu nie skasować im długów które potęga ekonomiczną i zbrojną zostały im narzucone. Przecież banki lekką ręką wykupują długi korporacji i obligacje państw zachodnich świeżo wydrukowaną z powietrza walutą.
Jest tyle sposobów żeby im naprawdę pomóc a ludzie upierają się żeby jednak ściągać ich tu. Przecież to się kupy nie trzyma taka logika.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Oczywiście ze żadnych problemów makro tym nie rozwiążemy. No może poza wizerunkiem. Problem jest tak wielki, ze przerasta pojedyncze bardzo bogate narody. Nawet Niemcy sobie nie radzą.

Ale jednak jeśli są tak zdesperowani, żeby chcieć się tu pchać, tu, gdzie wysoko wykształceni lekarze żebrzą o marne 800 czy 900 euro netto, A najmniej zarabiający dostają tych euro 300-400. To jest to desperacja straszna. To znaczy, ze dzieją się rzeczy przekraczające pojęcie. To trochę wstyd, ze inni nas w biedzie do swej biedy przygarniali, a teraz bohaterem się mieni mówiący absolutne stop desperatom.

Oczywiście nie na sile. Relokacja to jakiś poroniony pomysł. Twórcy obozów koncentracyjnych mają fantazje koszmarną.

Dobrze mówi władza RP, pomagać na miejscu.
Ale tez dodać trzeba, koniec wojen post kolonialnych i surowcowych.
No i tej propagandy syjonistycznej, przedmiotowo demonizujacej Islam, szerzącej się w publicznej TV.
I Nie tylko.

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: Gra na emocjach to podstawowe narzędzie manipulacji. Nie wiem czy robisz to świadomie, czy nie ale to na mnie nie działa. I nie dlatego że nie mam empatii, tylko dlatego że moim zdaniem przyjmowanie uchodźców zamiast pomoc im na miejscu to działanie na szkodę ich i nas, co już wcześniej pisałem.

Czy Twoim zdaniem fala emigracji jest sztucznie wywołana i sponsorowana nie z pieniędzy biednych zrozpaczonych emigrantów i dobrodusznych polityków? Bo jeśli uważasz że to oddolny uciśnionych który zmiękczył serca tych wrednych polityków, to raczej nie mamy o czym rozmawiać.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Na obecna fale emigracji bliskowschodnio afrykańskiej złożyły się conajmniej dwie składowe. Wojna i tajemnicza akcja polityków europejskich wspomagana finansowo (może Soros). O ile tych zaproszonych przez Merkel niech sobie Niemcy, Włosi, Szwedzi przyjmują jak ich stać, o tyle tych wojennych powinnismy przyjmować na ich prośbę bo to hańba nie pomagać potrzebującym. Oprócz pomocy na miejscu.

Grecy nikogo nie zapraszali a gosci mają tez wielu. Co z nimi? Udajemy ze nie widzimy? Powtarzam żadne państwo samodzielnie nie da rady. Jak się jedno zawali polecą następne. Możliwe ze o to chodzi.

A Pike plan III wojny – “wywołamy chaos socjalny i walki mniejszości”

I wywołują.

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: Status uchodźców wojennych regulują osobne przepisy, choćby Konwencja Genewska z 51. To co się teraz dzieje to sztuczna fala emigrantów ekonomicznych do których przyjęcia zmusza nas UE pewnie dlatego że III wojny światowej wg planów Pike’a nie da się wykonać bez mniejszości. Na szczęście mamy Ukraińców co których też odpowiednie działanie propagandowe mają miejsce tak żebyśmy i my ich nienawidzili i oni nas.

Ci biedni uciekający przed wojną uchodźcy nie chca w Polsce siedzieć bo tu za mały socjal. Widać warunki życia w Polsce są gorsze niez ich wojna bieda i prześladowania. Tyle w temacie konfrontacji Twoich teorii z rzeczywistością.

Aida
Użytkownik

Masa

” o tyle tych wojennych powinnismy przyjmować na ich prośbę bo to hańba nie pomagać potrzebującym. ”

Masa, ależ Polska pomaga. Zapraszam na tę stronę: https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/mapa/typDokumentu/2/rok/2018/kraj/SY/?x=-0.3024&y=1.2115&level=1

Po lewo masz rozwijaną listę, wybierasz kraj, typ dokumentu i możesz zobaczyć, że Polska udziela schronienia, jeśli ktoś o taką oficjalną pomoc wystąpi.

Polecam również tę stronę: https://udsc.gov.pl/

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ja wiem ze nie chcą tu przyjeżdżać, dlatego tym bardzie mnie dziwi ta panika, ten haniebny zryw antyimigrancki. Choćbyśmy chcieli nie przyjadą. Tylko na sile. Dlatego Niemcy tak cisną na sile.

I tu się z rządem zgadzam. Nic na sile.
Ale my powinnismy się zmiękczyć dla dobra wizerunkowego bo jednak stanowimy teraz grupę państw. Sami nie znaczymy nic. W grupie siła. I to w tę sile uderzają ci tworzący chaos. Ktoś chce rozpadu unii. A potem kolejno nas załatwią.

Aida
Użytkownik

Mało tego w 2015 r. Fundacja Estera sprowadziła uchodźców z Syrii do Polski: http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/miriam-shaded-uchodzcy-ktorych-sprowadzila-do-polski-estera-wyjechali-,artykuly,407851,1.html

” Ktoś chce rozpadu unii. A potem kolejno nas załatwią.”
Czy UE nam gwarantuje bezpieczeństwo? NIE.

“dlatego tym bardzie mnie dziwi ta panika, ten haniebny zryw antyimigrancki.”
Gdyby nie ten zryw to by nam Niemcy siłą wcisnęli imigrantów ekonomicznych i zmusili nas do zapewnienia socjalu na poziomie europejskim, choć nawet własnym obywatelom nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Żyjemy w erze imperiów. I tylko tworząc quasi imperium możemy się skutecznie innym opierać. Rosja Chiny nie potrzebują aby im UE coś zakazywała nakazywała, ale teraz słuchać muszą. Sankcje unijne są bolesne. USA nie będą się musiały chrzanić z UE w sprawie glisofatu i GMO a teraz muszą. Co może sama Belgia przeciw imperiom. Co mogą same Czechy. Bułgaria, Estonia? Polska tez. Za to w grupie to coś innego.

Bez problemu da się złamać jedna trzcinkę. Ale gruba wiązka trzcinowa złamać się łatwo nie da.

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: Chcesz się zmiękczać przed Sorosem, Twoja sprawa, ale od innych tego nie wymagaj.
Unia w której stanowimy źródło zasobów i taniej siły roboczej nie stanowi dla naszego kraju żadnej wartości, ani ekonomicznej ani kulturowej. Wiec im szybciej się rozleci, tym dla nas lepiej.
A to że Polacy jeszcze nie dorośli do stworzenia czegoś własnego to inna sprawa, nauka trwa, a z UE i jej “wartościami” nam nie po drodze.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Czytaj uważnie. Soros i imigranci zarobkowi na sile w Polsce – nie.
Uciekinierzy wojenni tak tak tak!

lboo
Użytkownik
lboo

@MasaKalambura: Czyli zgadzamy się.

Uciekasz przed wojną i oczekujesz że ktoś zapewni ci warunki do życia i rozwoju na równi z obywatelami, zapraszamy.
Jeśli chcesz żyć na socjalu i nic nie robić, dodatkowo narzucając swoje obyczaje i kulturę gospodarzowi, szukaj szczęścia gdzie indziej.

Cieszę się że doszliśmy w końcu do tego że mamy podobną opinię na ten temat.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ja też.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Atos
Napisałeś że:
„Niedawno we Francji, trójka Polaków przez 3 dni gwałciła 18 letnią Francuzkę , jakby im było mało , na koniec zamurowali ją żywcem.”

Podesłałeś link:
https://on.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-wykorzystana-i-zamurowana-w-szafie,nId,448499

Artykuł jest z 30 października 2009, a ten brutalny gwałt miał miejsce w styczniu 1998 roku,
10 lat to dla ciebie nie dawno? I nie mów, że się czepiam, bo to ty twierdzisz, że to zajście było, nie dawno temu.

Co ty chcesz udowodnić tym zajściem?
Ze skoro jacyś Polacy zgwałcili tą kobietę to my, mamy godzić się na to by inny robili to samo w Polsce?
A może to, że skoro jacyś Polacy zgwałcili tą kobietę to znaczy, że wszyscy Polacy to gwałciciele?

Jedna „mądra” pani o podobnych poglądach jak ty, powiedziała w telewizji:
„No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza się w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną.”

Czyli co, moje życie, twoje i każdego tu komentującego człowieka życie, jest mniej warte od tego uchodźcy?

O co się ze mną zakładasz, że jak byśmy przyjęli tych uchodźców, to oni nie mieszkali by wśród ty “mądrych” ludzi jak ta pani, oni nie mieszkali by na tych strzeżonych osiedlach gdzie mieszkają sympatycy ślepego przyjmowania uchodźców, oni nie dostali by zakwaterowania w tych dzielnicach domków jednorodzinnych gdzie mieszka Lis, Schetyna i cała reszta.

Ci uchodźcy zostaliby „zamknięci” miedzy zwykłymi ludźmi, miedzy nami, więc jeśli wśród tych uchodźców był by „tylko jeden” zamachowiec, to wśród tych 10 polaków, którzy zginą, mogę być ja.

Czy twoim zdaniem rasizmem jest to że zwykli ludzie się tego boją, boją się tego ze to oni mogą zginąć, czy ta obawa to rasizm?

Gdy muzułmański zamachowiec zabija niewinnych ludzi w zamachach, to tacy jak ty krzyczą, że nie każdy muzułmanin to terrorysta, a gdy jakiś Polak pobije obcokrajowca to krzyczycie ze wszyscy Polacy to rasiści, gdzie tu logika?

Gdy muzułmański zamachowiec porywa ciężarówkę i wjeżdża nią w ludzi, to mówicie ze nic się nie stał, bo więcej ludzi ginie zabitych przez pijanych kierowców, – czy wy jesteście normalni?

Przecież to są dwa inne zajścia, czy wy tego nie widzicie? Zamachowiec morduje ludzi świadomie, chce dokonać jak największego aktu terroru, a pijany kierowca zabił ludzi, bo jest nieodpowiedzialnym kre@@.

Każdy kto powie złe słowo o islamie, jest wyzywany od islamofobów, NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK ISLAMOFOBIA!
Islam to religia, a nie rasa, nie istnieje rasa ludzi „islam” i jako religia wolno ja krytykować, tak samo jak każda inną religie, zgadza się?

Nie lubię rozmów z takimi fanatykami jak ty, ty i tobie podobni, jesteście fanatykami i jesteście zagrożeniem i mówię to z pełną odpowiedzialnością.
Na lewo i prawo wszystkich oskarżacie o homofobie, rasiżm itd.. i nawet nie jesteście świadomi tego, jaką krzywdę wyrządzacie, nie zastanawiacie się nad tym ze wasze zachowanie spycha niewinnych ludzi na margines i to właśnie wy wpędzacie tych ludzi w łapy rasizmu i innych chorych ideologii, bo jeśli ktoś nie jest rasistą a tacy jak wy ciągle mu wmawiają ze nim jest, to ten ktoś zaczyna w to wierzyć i nie, dlatego że całe życie był rasistą, tylko to wy z niego zrobiliście rasistę, bo jemu przestało zależeć skoro i tak wszyscy twierdzą ze nim jest.

Dalej mi się nie chce pisać, bo i tak nic nie zrozumiesz.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Popieracze lewicowej propagandy mają wystarczająco miejsca na swoje uzewnętrznianie w masowych ściekach. Wolność WM wynika właśnie z tego, że stanowi przystań dla mniej popularnych ale wcale nie mniej słusznych poglądów pozostających w opozycji do marksistowskiej strategii ogłupiania. W tej chwili opresyjna tolerancja spycha ludzi mających odmienne poglądy na margines, przynajmniej w mediach. Taka opresyjna tolerancja jest tylko pustym pojęciem, ponieważ nie toleruje niczego oprócz siebie. Ergo nie jest żadną tolerancją bo zagłusza i demonizuje poglądy, wg których gejom, lesbijkom, imigrantom socjalnym nie należy się specjalne traktowanie. Dlaczego nie wolno nam się bać arabów, obcych kulturowo i nie asymilujących się, którzy w głębi duszy pogardzają nami jako kafirami? bo Koran – Koran wprost zabrania przyjaźnić się z niewiernymi.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Koran zabrania przyjazni z niewiernymi z wyłączeniem wiernych. To spora różnica. Prorok sam przyjaźnił się z niewiernymi.

realista
Użytkownik

cyt.”Koran zabrania przyjazni z niewiernymi z wyłączeniem wiernych.”

co to znaczy?… .. .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

To znaczy ze muzułmanin nie może brać sobie przyjaciół spośród niewiernych, a zupełnie unikać wiernych i przyjaźni z nimi.

realista
Użytkownik

ale wiernych innej religii, tak?
i to coś zmienia w kontekście tego zarzutu?

a ja czytałem, że już gorzej w oczach muzułmanina być ateistą niż np. chrześcijaninem… .. .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Zarzut mówi, że nie wolno mi przyjaźnić się z tobą, bo jesteś ateistą.
Ja natomiast wyczytałem z Koranu, że nie wolno mi brać sobie za przyjaciół tylko ateistów takich jak ty, czy inni, których znam i się nadal z nimi przyjaźnię, a unikać muzułmanów i przyjaźni z nimi. Zapis ten jest sensowny z wielu powodów.

Po pierwsze z kim przystajesz, takim się stajesz. A jak wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one. Wśród przyjaciół muzułmanów dowiem się czegoś o religii, wraz z nimi mogę się pomodlić, do czego raczej mnie zachęcą, a czego wśród ateistów wręcz nie wypada robić, aby ich nie urazić. Wśród muzułmanów mam szansę zrobić coś co się będzie Bogu podobało, a wśród niewiernych raczej prędko znajdę jakąś wymówkę, by cosik zbroić.
Ma to też znaczenie integrujące. Umma powinna się znać, lubić, nawiązywać stosunki towarzyskie i nie tylko.
W przypadku takim jak mój, ten nakaz zmusił mnie do szukania innych muzułmanów, co takie proste nie jest tutaj.

Ale też ze względu na niewiernych. Niby jak miałbym pokazać im swoją religię i może komuś pomóc odnaleść Boga, gdyby zabronione było mi się z nimi przyjaźnić?

Co się tyczy pytania kto gorszy, czy lud księgi czy ateista? Ciężko na to odpowiedzieć. Przecież to ocena indywidualna decyduje. A jeśli pytamy o społeczności, sprawa jest prosta. Najwyżsi rangą są wierni, potem ludy Księgi, a najniżej ateiści, bałwochwalcy, politeiści.
Z ateistami to taka moja interpretacja, bo w czasach Proroka takich nie znano, jak mi się wydaje.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura ja przepraszam ze wtrącam się w rozmowę pomiędzy tobą a @realista, ale czegoś nie rozumiem i nie daje mi to spokoju.

Napisałeś że:
„MasaKalambura 19.01.2018 12:45
To znaczy ze muzułmanin nie może brać sobie przyjaciół spośród niewiernych, a zupełnie unikać wiernych i przyjaźni z nimi.”

Nie może brać sobie przyjaciół spośród niewiernych, – czyli muzułmanin nie powinien się przyjaźnić z niewiernymi?

a zupełnie unikać wiernych i przyjaźni z nimi, – czyli powinien utrzymywać kontakt z innymi muzułmanami?

Dobrze rozumiem tą twoją wypowiedz? Bo wydaje mi się ze w kolejnym swoim poście sam sobie zaprzeczyłeś.

W kolejnym poście napisałeś:
„MasaKalambura 19.01.2018 13:37
Zarzut mówi, że nie wolno mi przyjaźnić się z tobą, bo jesteś ateistą.
Ja natomiast wyczytałem z Koranu, że nie wolno mi brać sobie za przyjaciół tylko ateistów takich jak ty, czy inni, których znam i się nadal z nimi przyjaźnię, a unikać muzułmanów i przyjaźni z nimi. Zapis ten jest sensowny z wielu powodów.”

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

@Masakalambura, Anonymous-X
Niewierny to niewierny – Kafir. Dżizja, takija i dyskryminacja – Skoro np w Egipcie kumplują się z koptami to dlaczego się traktuje ich jak świnie, kobiety gwałci i porywa a świątynie wysadza w powietrze? Dlaczego niemal jedyne zajęcie koptów to zbieranie śmieci? Dlaczego apostazja karana jest śmiercią i to wg Koranu skoro Koran pozwala się potem przyjaźnić z tym nieboszczykiem?
Jeszcze mi powiedz, że Chrześcijanin, muzułmanin dwa bratanki, bo Jezus jest w Koranie. Kolejna ściema dla lewackich lemingów – Nikt nie wspomniał już tego, że ten Joshua jest w tej księdze muzułmaninem.

Jeżeli byłoby tak jak mówisz – to cała Europa jest ateistyczna a wyznawcy Allaha muszą z tego zdawać sobie z tego sprawę, że kościoły służą na Zachodzie jako muzea i dyskoteki. Sytuacja społeczna rysuje się dla nas tragicznie.

realista
Użytkownik

aha, dobra, rozumiem. nie wolno unikać muzułmanów. tak to napisałeś dziwnie.
no nie wiem, z tymi ateistami to chyba się mylisz… .. .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Anonymous-X uścislając:
To znaczy ze muzułmanin nie może w tym samym czasie brać sobie przyjaciół spośród niewiernych i zupełnie unikać wiernych i przyjaźni z nimi. Prorok (PZN) w tym samym czasie miał żonę żydówkę i chrześcijankę. Ta druga urodziła mu jedynego syna. Proroka najukochańszy wój do samego końca nie chciał porzucić politeizmu, a Prorok żegnał go na łożu śmierci.

BrutulloF1 widzę że masz już zdanie jasno negatywne więc po co brnąć dalej. Jak władzę przejmują muzułmanie, to rządzą wedle Koranu. Ale jak wiadomo, interpretacji przez wieki pojawiło sie mnóstwo. I mieliśmy ludy księgi traktowane wręcz wzorcowo dobrze a czasami bardzo źle. Europa w tym względzie bywała znacznie gorsza niz jest dziś. I nie wiadomo co przyniesie jutro. Skoro ateizm tak się rozprzestrzenił. Jeśli pójdą w stronę absolutnej kontroli elektronicznej, jak na przykład robi sie juz teraz w ateistycznych Chinach, a co przewidziały Księgi dla całej planety, to może sie okazać, że znów zatoczymy kółko, i trzeba będzie znowu odbudowywać świat po nowym i najgorszym jak dotąd Hitlero-Stalinie.

Realista, chyba się mylę ale gdzie?

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Szczerze ci powiem że twoje “uściślenie” nic mi nie rozjaśniło.

Zadałem Tobie proste pytanie, w czym masz problem by mi odpowiedzieć że tak powiem “łopatologicznie”

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jeśli to dotąd nie było łopatologicznie…

Wolno mi przyjaźnić się z niewiernymi tylko pod warunkiem, ze przyjaźnie się tez z wiernymi. Nie wolno mi wykluczyć z kręgu przyjaciół wiernych a przyjaźnić się z niemuzułmanami.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Czyli Muzułmanie mogą zadawać się z niewiernymi i nie maja z tym problemu?
Dla Muzułmanina nie ma znaczenia czy ten ktoś jest innej wiary, albo ateistą i on nie będzie z tego powodu go dyskryminował ani prześladował?

PS. zgaduje ze wyznajesz te wiarę, jesteś Muzułmaninem?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Mogą i nie mają w większości z tym problemu.
Ma to znaczenie takie, ze między muzułmanami Bóg ustanowił braterstwo; nie wolno jednak traktować niemuzułmanów gorzej niż niemuzułmanów w takim sensie, ze nie można łamać prawa bo to niemuzułmanie. Uczciwość, prawdomówność itd obowiązuje zarówno w stosunku do niemuzułmanów jak i muzułmanów.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

To wytłumacz mi szanowny kolego, jak sie ma do tego co mówisz to:

Sura 76 — Człowiek.
4 Zaprawdę, : przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący.
http://www.planetaislam.com/koran_bielawski.html

Tylko proszę bez lania wody, konkretnie i “łopatologicznie”

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Po dniu zmartwychwstania i po Sądzie Boga dla tych co umarli jako niewierni i nie mieli na swych szalkach zasług niczego co przeważy szalki grzechów przewidziano: Ogień łańcuchy cierpienie.

Ale Sąd należy do Boga. My tutaj nawet na łożu śmierci możemy się nawrócić i się od Gehenny uratować skruchą.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Czyli ja jako niewierny i nie wierzący w twojego Boga, według twojej religii, po śmierci stanę przed obliczem twojego Boga i zostanę osądzony za to że byłem niewierny?

Ta Sura nie dotyczy niewierzących żyjących?

Bo według Ali Sina, odstępcy od islamu, ten wers mówi o zabijaniu niewiernych żyjących.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Wiktor
Najwyraźniej nie zrozumiałeś. Religia nie zabrania mi się przyjaźnić tylko wymaga abym szukał przyjaciół wśród współwyznawców a nie tylko wśród niewiernych.

O niewoli Boga która jest powszechna, bo oznacza uwarunkowania fizyczne i umysłowe nadane nam przez akt stworzenia rozmawialiśmy już. Takim samym niewolnikiem Boga jestem ja jak i ty. Różni nas tylko wola służenia Bogu. Ty jesteś niewolnikiem zbuntowanym a ja poddanym
https://wolnemedia.net/zelazny-tron-faraona-w-piramidzie-cheopsa/

W islamie nie ma kapłanów. Są imamowie czyli ci, którzy przewodzą modlitwie. A wiec każdy z nas. Są tez naukowcy czyli ci którzy znają arabski Koran i sunne w stopniu wystarczającym by być uznanym przez innych naukowców i być nauczycielami.
Coś w rodzaju kapłanów pojawiło się w sektach. Tacy ajatollahowie w szyizmie. Albo guru wśród sufich. Ale to odstępstwo.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Anonymous-X
Skoro wiesz ze to odstępca to tym bardziej tak. Wszelkie zdania o ogniu jako karze i opisywanych cierpieniach gehenny mówią o czasie po zmartwychwstaniu i Sądzie. Piekło albo Raj. Gehenna albo Dżenna.

Można to opisać systemem mój twój. Albo alegorycznie.
Główny Programista już na etapie tworzenia symulacji postanowił wydobyć z Matriksa wszystkie te samoświadome, uczące się programy zwane ludźmi i dżinami do prawdziwego życia poza tymczasową symulacją, nieograniczonego czasem ani innymi limitami. W związku z nielimitowanym czasem i jakością trwania istnienia w ostateczności, musza to być jednostki nastawione na harmonijny rozwój, budowanie ku dobru i współistnienie harmonijne w miłosierdziu. Nie mogą to być jednostki zepsute, rozwijające w sobie skłonności destrukcyjne, szkodzące innym i sobie. Dlatego do życia właściwego postanowił dopuścić tylko istnienia żyjące zgodne z wytycznymi Programisty, które są powszechnie znane bo zsyłane przez programy korygujące zwane Wysłannikami i prorokami. Program zakłada zbieranie wszystkich danych dot. każdego z programów przez ich całe życie w matrixie. Następnie odtworzenie wszystkich istnień po zakończeniu trwania tej wersji matrixa, zwanego Zmartwychwstaniem, ocenie każdej sekundy każdego indywidualnego istnienia i przepuszczeniu wszystkich zasługujących na to do matriksa ostatecznego, nieograniczonego limitami obecnego. Oraz na skasowaniu programów uznanych za bezużyteczne, w koszu zwanym Gehenną. Opis kosza wyjaśnia całą trudność procesu kasowania, gdyż programy te z racji swej wysoce złożonej energetycznie struktury są na stałe związane z istnieniem tak jak materia sprzężona z duchem (ludzie) czy ogień sprzężony z duchem (dżiny), z których są zrobieni. Dlatego ich usunięcie polega na zamknięciu ich w kurczącej się stale pętli czasoprzestrzennej w której będą wygasały bardzo powoli bez szkodzenia reszcie układu. I w sporej części bez możliwość opuszczenia go kiedykolwiek. Bo niektórzy z pośród Gehennitow, którzy za życia utrzymywali wiarę w jednego Programistę, ale nie przeszli wagi uczynków będą z niej wyciągnięci po wypaleniu się odpowiedniej masy winy w jej ogniu.

Z racji narzuconego sposobu rozwijania się programów polegającego na samoświadomym użyciu wolnej woli i intencji bez ingerencji Programisty, konieczna jest końcowa ich weryfikacja. Podobnie jak nasze samouczące sie programy. Niektóre są sprawne a inne wadliwe.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Pięknie piszesz to trzeba Tobie przyznać, ale zastanawia mnie, dlaczego nie udzielasz prostych i zwięzłych odpowiedzi, dlaczego swoje odpowiedzi formułujesz w taki sposób?

Takie piękne “teksty” automatycznie wzbudzają we mnie podejrzenie, ze coś ukrywasz.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

No to w skrócie
1. Tak. Chyba ze się nawrócisz. Wtedy jest niewierność wybaczana. I nikt prócz Boga nie wie o tym, dlatego nie wolno nam ludzi osądzać tak jak to robi przytaczany przez Ciebie.
2. Dotyczy ludzi ożywionych ponownie w dniu sądu.
3. I właśnie przez takich interpretatorów jest tyle problemów. Ale to odstępca. Większość najważniejszych naukowców jak i muzułmanów po prostu tak nie uważa.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Czyli mi jako niewiernemu nic nie grozi za życia, za to ze nie wierze w twojego Boga, ze strony społeczności muzułmańskiej, tak cie rozumiem.

Twierdzisz że interpretacje koranu w wykonaniu Ali Sina, są błędne mimo tego że on był muzułmaninem, dobrze cie rozumiem?

Jeśli tak, to powiedz mi kto u was, decyduje o prawidłowej interpretacji koranu?

PS. Nie rozumiem dlaczego ja, jako nie wierzący w twojego Boga po śmierci stanę przed jego obliczem?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Nic ci nie grozi, jeśli ty muzułmanom nie grozisz. Bo jak grozisz, to ci grozi.
Nic ci nie grozi, gdy jako niewierny w państwach przez muzułmanów rządzonych nie łamiesz tamtejszego prawa. Bo jeśli je łamiesz, nawet jak go nie znasz, grozi ci.
Jeśli będąc tam wzywać będziesz ludzi do niewiary, bluźnić będziesz prorokom i Bogu, grozi ci. Nie należy tego robić.

Twierdze, że interpretacja wersetu, którą podałeś jest błędna. Ale naukowcem nie jestem, abyś musiał się do mnie stosować, jako źródła naukowego. Jednak zgodnie z moją wiedzą, którą mam od nauczycieli, nie tylko z Koranu i sunny, jest to interpretacja zupełnie błędna.

U nas nie ma papieża, który twierdzi, że wie wszystko, ale są liczne grupy naukowców zagłębiających się w te tematy, do których zwracamy się z pytaniami o takie szczegóły, jeśli sami nie potrafimy rozstrzygnąć. Decyduje zwykle większość naukowców, ale nie zawsze. Posługujemy się licznymi źródłami historycznymi. W otateczności i tak decyduje każdy z osobna. Dlatego ten Ali Sin sobie tak wydumał, bo mógł. Jego błąd, że nikogo nie słuchał. W ten sam sposób wprowadzono praktykę samobójczych ataków (pomysł wyszedł od szyitów, w zeszłym wieku), która jak wiesz stała się dość częsta ale nie powszechna. W islamie działają liczne sekty. Najbardziej krwożercza to tzw kharauidż którzy za wszystkie prawie przestępstwa mają jedną ulubioną karę – śmierć. Podobno ISIS to oni właśnie. Zabijają wszystkich jak leci. Muzułmanów najwięcej.

Nie ma znaczenia, czy kto wierzy, czy nie wierzy. Wszyscy stworzeni będą odtworzeni w Dniu Zmartwychwstania.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

“Nic ci nie grozi, jeśli ty muzułmanom nie grozisz. Bo jak grozisz, to ci grozi.
Nic ci nie grozi, gdy jako niewierny w państwach przez muzułmanów rządzonych nie łamiesz tamtejszego prawa. Bo jeśli je łamiesz, nawet jak go nie znasz, grozi ci.
Jeśli będąc tam wzywać będziesz ludzi do niewiary, bluźnić będziesz prorokom i Bogu, grozi ci. Nie należy tego robić.”

Oczywista, oczywistość, że tak powiem.

“Nie ma znaczenia, czy kto wierzy, czy nie wierzy. Wszyscy stworzeni będą odtworzeni w Dniu Zmartwychwstania.”

Brzmi to trochę tak, jakbyście uważali że to wasza wiara jest tą “jedyną prawdziwą”

Nie macie papieża, ok rozumiem. Posiadacie za to “naukowców” którzy zgłębiają tajniki waszego pisma i jak jest jakiś “problem” to większością głosów oni decydują co jest Boskie a co nie, ale zarazem twierdzisz że i tak każdy decyduje sam sobie, wydaje mi się, że to strasznie dziwne jest, nie uważasz?

Ale jeśli Mahomet coś powiedział, to chyba nie ma co do interpretacji jego słów problemu?

A powiedział: Kto zmienia religię, tego zabijcie.

Czyli wasz prorok każe wam zabijać muzułmanów, którzy zmienią religie na inna, a tych co zostaną ateistami też?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Prorok ustalił śmierć jako maksymalny wymiar kary za odejście od Islamu tylko, powtarzam tylko jeśli odchodzący zaczyna walczyć przeciwko muzułmanom, lub kiedy łamie prawo (np zabijając bez powodu) bo aby móc łamać prawo opuścił religię. Apostaci byli w czasie Proroka, i tych, którzy nie walczyli potem z Islamem nikt nie ruszał. Taka jest zatem sunna.

Ateistami, politeistami i bałwochwalcami byli prawie wszyscy mieszkańcy Mekki. Islam nie został dany by ich zabić i umieścić w Gehennie, tylko aby dać im szansę się uratować i sie nawrócić. Takie samo zadanie stoi przed nami. To jest sunna.

Oczywiście są fanatycy. Oni za odejście od nich cie ukatrupią. Tak jak ISIS. Jak będziesz paradować wśród nich jako ateista, pewnie też.

Decydujesz ostateczne ty sam. I nie jest to dziwne, bo ostatecznie ty sam staniesz przed Najwyższym, i ty sam zdasz sprawę z każdego swego czynu, słowa, myśli. Twoja skóra będzie mówić. Twoje ciało opowie o wszystkim. I twoja intencja będzie widoczna. Nic sie nie ukryje. I nikt za ciebie nie wystąpi. A widzami tego zeznania będą wszyscy ludzie kiedykolwiek żyjący.
Ojciec, matka, brat, sąsiadka,
siostra, wójek, stryj i babka,
nawet koleżanka twoja,
ta ze szoły i z przedszkola

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

“tylko jeśli odchodzący zaczyna walczyć przeciwko muzułmanom”

CO to znaczy, co masz na myśli?

PS. Proszę cie ponownie, unikaj “lania wody” w naszej rozmowie, staraj sie odpowiadać zwięzłe “łopatologicznie”

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Wiesz naszła mnie taka refleksja, nie wiem czy jesteś Polakiem który został muzułmaninem, czy może od urodzenia jesteś nim i przyjechałeś do Polski, sympatycznie sobie rozmawiamy, ty tłumaczysz mi, nie wyzywamy sie itd.. przedstawiasz mi siebie i swoja wiarę, że tak powiem w samych superlatywach, i tak sobie pomyślałem, jeśli większość muzułmanów jest taka jak ty, i taka, jak starasz sie to przedstawić, to znaczy, ze do europy przyjeżdża teraz ten najgorszy element muzułmanów.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Anonymus-X
walczyć oznacza walczyć zbrojnie, lub podburzać innych do walki zbrojnej i zwalczania muzułmanów – na przykład przez kłamliwą propagandę.

Przeszedłem na islam. Jestem Polakiem.
Nie znam tych, co przyjeżdzają. I nie wiem kim są. Nie mogę powiedzieć jaki ich rodzaj do nas tu przyjeżdża, ale z pewnością są i tacy i tacy. Pytanie, jaki jest procent faktycznie wierzących, a jaki takich co urodzili się muzułmanami, ale z religią mają niewiele wspólnego?

Ale sobie tak dumam, że gdybym był wierzącym, starającym się zachować religię, modlitwę, dobre religijne wychowanie dla swych dzieci, to omijałbym Europę dalekim łukiem. Gdybym natomiast miał gdzieś wiarę, a chciał żyć lekko i łatwo na wysokim poziomie (materializm) tak jak to pokazują na filmach, Europa wydawała by mi się rajem. Wyjątkiem mogą być ci, którzy mają tu rodzinę w diasporach muzułmańskich, i wiedzą, że w Europie jest miejsce dla szczerze wierzących, szczególnie w europie zachodniej. Dlatego tak pchają się głównie na zachód. A do Polski po co mieli by jechać. Muzułmanów tu co kot napłakał, a warunki żałosne.

Załosne, bo Polacy stracili ducha i zapomnieli, jak upomnieć się o swoje u swoich szefów złodziei, i swoich polityków ostatnio podobno nie złodziei. Ale wolą walczyć z niewidzialnym muzułmańskim najeźdźcą, machać szabelką przed Putinem i całować pupę Trumpa i okradać się nawzajem, nienawidzieć i pić.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Atos, ja znam opinię, że obrazą dla Boga jest czytać Koran po arabsku bez zrozumienia, czytać Słowo Boga i Go nie rozumieć – ergo tłumaczenie Koranu to podstawa studiów. Arabskie jego czytanie to sunna, docenienie wyboru Boga i zachęta do ochrony oryginału.

Do tego trzeba jeszcze studiować hadisy i kontekst historyczny Koranu. Historie Proroka w sirze. Islam to zajęcie na całe życie.

Aida
Użytkownik

Masa mam pytanie do Ciebie, ponieważ nie znam się na islamie, powiedz mi czy taki przeciętny muzułmanin nie utożsamia się z ISIS? Czym dla takich jak ty jest ISIS?

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

“Jestem Polakiem.”
Ufff… że tak powiem, spadł mi kamień z serca, swój to zawsze swój.

Rozumiem że spotykasz się ze swoją wspólnota religijna,rozmawiacie między sobą o uchodźcach o zamachach, powiedz mi, czy wy staracie się zrozumieć nasze obawy związane z tym wszystkim?

Jak wy muzułmanie staracie się zapobiec temu, by w Polsce nie doszło do zamachów?
Czy jeśli wśród was, znalazł by się, taki niebezpieczny człowiek, zamachowiec, powstrzymali byście go, wydali byście go policji?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Aida, już napisałem, wygląda na to, że ci ludzie to sekta. W dodatku najgorsza, opisana jako jedyna przez Proroka. Khauaridż. Ci z ISIS mieli profesionalną propagandę (podejżane to bardzo) wzbudzającą sentymenty muzułmanów na zachodzie, pragnących przywrócić do życia Kalifat. Nawet wśród Polaków się gorąco zastanawialiśmy. Szybko pokazali swoją okrutną przede wszystkim dla innych muzułmanów twarz – tak jak ich opisał Prorok. Więc stało się jasne. To mordercy.

Anonimus-X Tutaj mieszka moja matka, ojciec, siostra, cała prawie rodzina i większość przyjaciół i ludzi, których kocham. Nie licząc mnie. Czy naprawde sądzisz, że podoba mi się wizja, że jakić debil zabije siebie i kogoś z moich bliskich w imię mojej religii?
Już byłem przesłuchiwany przez ABW i przyznam się i tutaj, że jak będę coś wiedział, nie mam zamiaru kryć idiotów, którzy nie wiedzą i błądzą.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Ok rozumiem i wierze Tobie, bo się tu urodziłeś, wychowałeś, Polska nasza Ojczyzna itd.. ale nie każdy z twoich muzułmańskich przyjaciół jest Polakiem, zgadza się, rozumiesz o co mi chodzi?

PS uprzedzam, moje pytanie nie ma żadnego podtekstu rasistowskiego.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Nie robi mi już większej różnicy narodowość. Interesuje mnie to, co jest w sercu ludzi. Jacy są ludzie wszystkich narodowości? To jest wielki dar Islamu który miałem w sobie jeszcze zanim zdecydowalem, ze muzułmaninem jestem.
Polska to dom.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

Pewnie porozmawiamy jeszcze kiedyś, na resztę wieczoru mam inne plany.

Pozdrawiam i trzymaj się.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Do Następnego Razu.