Tysiące ludzi protestowało w Montrealu

Opublikowano: 09.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1759

Wczoraj, mimo prawie 20-stopniowego mrozu, odbył się wielki protest w Montrealu (Kanada) przeciwko drakońskim obostrzeniom wprowadzanym przez władze Quebecu.

https://www.youtube.com/watch?v=GliqJ9rjzRw

„Idziemy razem w wielkim marszu 4KM, weźmiemy kawę, gorącą czekoladę rosół, przekąski dostarczone przez Unis pour les sans-abri i wszyscy razem świętujemy. Będzie w takiej samej atmosferze, jak 5 września, szacunek i dobra energia, więc nie wahaj się przyprowadzać dzieci” – czytamy na stronie wydarzenia na „Facebooku”, nawiązując do poprzedniego protestu, który przyciągnął tysiące ludzi.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Zmotywowani!!! Odbierzmy swoje prawa i wolność!” na „Facebooku” zostało zorganizowane przez grupy Québec Pro Choix, Libre Choix, Femme de la liberté i Front commun du Québec. Według „Facebooka” wydarzenie zakończyło się o godzinie 22:00, czyli wtedy, gdy zaczęła się godzina policyjna.

https://www.youtube.com/watch?v=b8jsbu0OwiY

Obecny był m.in. Maxime Bernier, przywódca Partii Ludowej Kanady. „Jest bardzo zimno, ale wiesz, to nas nie powstrzyma. Jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ wiemy, że wystarczy i chcemy odzyskać nasze prawa i wolności” – powiedział Bernier w filmie, który opublikował na „Twitterze”. „Nie jestem sam. Nie jesteś sam w domu. Spójrz tutaj, w Paryżu i na całym świecie ludzie są zmęczeni. Ludzie są gotowi walczyć o swoje prawa”. „Mówimy NIE tym drakońskim środkom, NIE lockdownom, NIE paszportom szczepionkowym podziałowi i segregacji, które liderzy establishmentu narzucają nam teraz”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.