Tyle samo za to samo

Opublikowano: 18.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 570

Telepraca i zrównanie wynagrodzeń kobiet i mężczyzn za tę samą pracę – to niemal pewne zmiany, które wejdą do „Kodeksu pracy” w 2020 r.

Jak informuje portal Bezprawnik.pl, jeśli chodzi o zatrudnienie w formie telepracy, rodzice małych dzieci (w wieku 1 do 3 lat) mieliby zyskać możliwość pracy z domu – wystarczyłoby, że złożyliby u pracodawcy odpowiedni wniosek. Oczywiście zgoda na tryb home office zależałaby jeszcze od tego, czy świadczenie obowiązków z domu byłoby w ogóle możliwe.

Kolejna postulowana i niemal pewna zmiana dotyczy wynagrodzeń kobiet. Pracodawcy mieliby co dwa lata przeprowadzać ankietę dotyczącą wynagrodzeń. Miałaby ona pomóc wykryć ewentualne nieuzasadnione nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Dodatkowo na pracodawców miałby też zostać nałożony obowiązek publikowania raportów dotyczących równości płac w ich firmie. W przedsiębiorstwach, gdzie rozbieżności okazałyby się wyjątkowo duże, konieczne byłoby wtedy opracowanie planu mającego na celu wyeliminowanie tych nierówności. Zastanawia jednak praktyczna egzekwowalność takiego rozwiązania.

Specjaliści uważają również, że rządzący mogą spełnić postulaty PIP – chodzi o przekształcanie umów cywilnoprawnych w umowy o pracę, jeśli umowa o dzieło czy umowa zlecenia miałyby znamiona umowy o pracę. Państwowa Inspekcja Pracy nalega na zyskanie uprawnień w tym zakresie.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 18.10.2019 17:04

    Ciekawe kiedy zidiocenie systemu osiągnie dno. Raporty, pisma, raporty, pozwolenia, licencje, pozwolenia, sprawozdania do 10 urzędów, tłumaczenia, uzasadnienia…. aby ideologia socjalistyczna mogła triumfować i dobijać resztki ludzi którzy jakoś jeszcze utrzymują ten system. Nie każdy jest firmą prawniczą.
    Cały ten system służy tylko temu, aby ludzie stali się niewolnikami dużych firm i koncernów. Aby sami nie mogli otworzyć swojego biznesu, bo nie są w stanie ogarnąć dodatkowych formalności które służą ideologii i jako dupochrony urzędników. Że niby oni zrobili przepisy w tym celu aby wszyscy byli szczęśliwi. System zamordyzmu Marksistowskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.