TVP – obiektywna inaczej

Opublikowano: 25.10.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2388

Członkowie Rady Programowej telewizji „publicznej” TVP złożyli do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na TVP Info za relacje z manifestacji w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej.

Chodzi konkretnie o Iwonę Śledzińską-Katarasińską, Janusza Daszczyńskiego i Krzysztofa Lufta. Wnieśli oni skargę w sprawie pasków informacyjnych, które TVP Info publikowała 10 października w czasie manifestacji opozycji na Placu Zamkowym.

Stowarzyszenie Polskich Mediów cytuje fragment ich pisma skierowanego do KRRiTV: „W szczególności zwracamy uwagę na skrajnie nieobiektywny i stronniczy sposób relacjonowania tego wydarzenia na tzw. paskach wyemitowanych w trakcie audycji TVP Info”.

Wspomniani członkowie Rady Programowej TVP zwrócili zwłaszcza uwagę na nagromadzenie tego typu pasków w audycji „Minęła Dwudziesta” nadanej w TVP Info o godzinie 20.00, gdzie – jak stwierdzili – opublikowano między innymi hasła: „Protest przeciwko polskiej konstytucji”, „Tusk atakuje polską suwerenność”, „Polska konstytucja kontra niemiecka hegemonia”, „Tusk stawia na ulice i zagranicę” i „To jest protest zinstytucjonalizowanej Targowicy”.

Jak uzasadniają autorzy skargi, paski te nie miały nawet w najmniejszym stopniu charakteru bezstronnej informacji – były to propagandowe hasła, które powracały w trakcie audycji po kilka razy. Co więcej, „nie były przypisane żadnym uczestnikom debaty publicznej. Widz mógł je zatem odbierać jako bezstronne informacje formułowane przez redakcję”.

Skarżący zwrócili uwagę, że programy w TVP Info naruszyły m.in. przepisy art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji dotyczące bezstronności i rzetelności przekazu mediów publicznych. Dlatego domagają się od KRRiT ukarania nadawcy.

Ta skarga jest bez wątpienia zasadna, ale nieco rozbraja naiwność wnioskodawców – jak mogli oni nawet przez chwilę przypuszczać, ze TVP Info zachowa choć cień obiektywizmu w jakichkolwiek przekazach dotyczących Donalda Tuska?

Autorstwo: AL
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.