TVN traci miliony

Opublikowano: 09.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Media

Liczba wyświetleń: 174

Strata netto grupy TVN, przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła w I kwartale 2013 roku 43,82 mln zł – poinformował TVN w komunikacie prasowym.

Zysk operacyjny grupy w I kwartale 2013 roku wyniósł 76,61 mln zł i był wyższy od średniej prognoz na poziomie 64,1 mln zł.

Spadły też przychody ze sprzedaży segmentu nadawania i produkcji telewizyjnej TVN do 335,99 mln zł z 356,04 mln zł w analogicznym okresie 2012 r.

Zadłużenie netto TVN na dzień 31 marca było na poziomie 2 mld zł.

TVN podtrzymuje prognozę spadku rynku reklamy TV w 2013 roku o średniej jednocyfrowej dynamice – spółka podała również, że w I kw. rynek reklamy TV stracił 8,9 proc. wartości w ujęciu rok do roku.

W lutowym komunikacie TVN podał, że oczekuje spadku rynku reklamy telewizyjnej w 2013 o średniej jednocyfrowej dynamice.

Autor: Marek Nowicki
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Czyżby lemingi się budziły i przestawały oglądać?

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

Telewizji zostali widzowie “50 plus”, którzy z punktu widzenia reklamodawców są najgorszymi odbiorcami. Tymczasem młodszym tj. “najcenniejszej” grupie docelowej, w zupełności wystarcza internet. Telewizja na reklamach traci i musi się ratować żenującej jakości programami, by utrzymać jakąkolwiek oglądalność. Oto efekt.

dfg
Użytkownik
dfg

TVNowi szybki upadek nie grozi. Zawsze ministerstwo albo samorządy mogą swoją ulubioną telewizję dofinansować reklamami, oczywiście za publiczne pieniądze. Gazeta Wyborcza już z tego skorzystała.