Trudna historia nie może być przemilczana

Opublikowano: 26.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1339

Zdaniem lidera PSL już od lat był moment na rozliczenie się z polsko-ukraińskiej przeszłości, ale “nie zawsze się to udawało”.

Władysław Kosiniak-Kamysz został zapytany w jednym z wywiadów, czy w obecnym czasie powinno się poruszać kwestię ludobójstwa wołyńskiego, dokonanego w czasie II wojny światowej przez ukraińskich nacjonalistów. Polityk jednoznacznie opowiedział się za tym, żeby taki temat był obecny w przestrzeni publicznej.

„Trudna historia nie może być przemilczana i to już jest moment – on był od lat, ale nie zawsze się to udawało – że trzeba mówić: robimy wszystko, by pomóc Ukraińcom niezależnie od naszej przeszłości, ale chcemy poszanowania dla trudnych doświadczeń i dzisiaj już o tym trzeba rozmawiać” – podkreślił lider PSL.

Tradycyjnie obchody ku czci ofiar ludobójstwa wołyńskiego odbywają się w lipcu. To nawiązanie do „krwawej niedzieli”, kulminacyjnego punktu tej rzezi dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów. Miała ona miejsce 11 lipca 1943 roku. Tego dnia zaatakowano w 99 miejscowościach, głównie w powiatach włodzimierskim i horochowskim. W następnych dniach masakry były kontynuowane.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

12

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.