Tragiczne życie tunelowych szczurów w wojnie wietnamskiej

Opublikowano: 31.08.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1217

W najgłębszych czeluściach wojny wietnamskiej, między tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym piątym a tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim rokiem, nieustraszona i odważna grupa amerykańskich i australijskich żołnierzy stawiła czoła wrogowi o wiele bardziej złowrogiemu niż cokolwiek widzianego na powierzchni: labiryntowatą sieć tuneli wykopanych przez Viet Cong. Byli znani jako Tunelowi Szczury, a ich przerażające opowieści o odwadze, męstwie i poświęceniu na zawsze wypisały ich imiona w historii. Jeden z takich żołnierzy, Sierżant Donald Sloat, uosabiał niewzruszone przywiązanie Tunelowych Szczurów do ich niebezpiecznej misji, co przyniosło mu pośmiertny Medal Honoru. Uzbrojeni w niewiele więcej niż latarkę, pistolet i ich nieustępliwą determinację, ci niezłomni wojownicy wniknęli w klaustrofobiczne wnętrze tuneli, nawigując pułapki, jadowite stworzenia i wrogich bojowników na każdym kroku. Jak powiedział kiedyś prezydent John F. Kennedy, „Koszt wolności zawsze jest wysoki, ale Amerykanie zawsze go płacili”. Tunelowi Szczury nie byli wyjątkiem, płacąc najwyższą cenę w swoim dążeniu do zwycięstwa.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Stanlley 31.08.2023 14:01

  Warto dodać że na skutek interwencji USA w Wietnamie zginęło 2 000 000 cywilów , prawie wszyscy zostali zabici przez siły USA, oraz 900 000 nie-cywili . Mamy niespełna 3 miliony śmierci po stronie Wietnamu…

 2. Drnisrozrabiaka 31.08.2023 14:47

  No tak w Wietnamie za dolary zabito 3 mln,
  -w iraku- ile?
  -Na Ukrainie około 700tysiecy od 2014,
  -na wolyniu-ile? Ale tam też pewnie wchodziły w grę funty.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.