Tragiczne skutki przemian w Polsce po 1989 roku

Opublikowano: 27.08.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1964

To, co się działo i dzieje po 1989 roku, to farsa, ale z tragicznymi skutkami dla ludzi uczciwych i klęska solidarnej Polski.

Stworzono idealne warunki dla ludzi, delikatnie mówiąc, nieuczciwych. Przykład — podatek VAT. Solidarność okazała się sprawniejsza w niszczeniu Polaków, Polskości i Polski. Adolf Hitler lepiej by tego nie zaplanował. Dowód — brak narodzin odpowiedniej ilości dzieci, a to jest niezbędnym elementem przetrwania Polaków, polskości i Polski.

Przykład — za pseudokomuny brakowało mieszkań, rzekomo nie było co jeść, można się było skrobać do 3 miesiąca, a średnio każde małżeństwo miało 2,7 dziecka. Od początku decydenci myśleli życzeniowo, nie licząc się zupełnie z realiami, nie biorąc pod uwagę życia ludzkiego, nie chcąc przyjąć do wiadomości, iż życia ludzkiego nie można odłożyć, a potem wznowić. Twierdzili, iż z pustego to i Salomon nie naleje. Ale jak się miało odpowiednie stanowisko, to sami sobie nalewali do oporu.

Teraz trochę o gospodarce, finansach i siłach zbrojnych. Teoretycznie to dobrze, iż kupujemy nowy sprzęt wojskowy, ale tylko teoretycznie. Przy zakupach myślimy życzeniowo, iż aby było go dużo, bo ma służyć do odstraszania, bo i tak żołnierz musi być gotowy oddać życie za ojczyznę.

Decydenci nie biorą pod uwagę przeżywalności sprzętu a przez to i żołnierza, ani możliwości zadawania niszczących ciosów dla wroga oraz stosunku ceny do jakości. Nie obchodzi ich, iż nowy sprzęt nie ma żadnych szans w starciu z nowymi rosyjskimi czołgami T-14 Armata i pojazdami eskortowo-bojowymi T-15. Podają się za patriotów i mają wpięte różne znaczki w klapach. Ale ciekawe co tak naprawdę mają w swoich sercach, chcąc wysłać żołnierzy na pewną śmierć z powodu sprzętu niedającego szans w realnym starciu z rosyjskim sprzętem. A może by tak nie słuchać co mówią i piszą, a zacząć patrzeć, co tak naprawdę robią dla Polaków i Polski i jakie tego są skutki? Czy nie wystarczyłoby, aby wojsko było gotowe bić się za Polaków i ojczyznę?

Z innej beczki – porównajmy się do Turcji sprzed 34 lat i do dzisiejszej, jak się rozwinęła muzułmańska Turcja, a jak solidarna Polska. Obecnie Turcja wydaje bardzo wiele na uzbrojenie, ale wyłącznie u tureckich producentów. Produkują wyłącznie nowości, nie zawracając sobie głowy pseudomodernizacjami. Oto co produkują: lądowe pojazdy drony Kapgan kilka wersji, różne opancerzone pojazdy kołowe, czołg podstawowy Altay z silnikiem skonstruowanym u siebie, armatohaubice na podwoziu czołgu Altay, czołg lekki Kaplan (którego 600 sztuk pod nazwą Harimau sprzedano Indonezji), pojazd bojowy na podwoziu Kaplan, bojowy licencyjny helikopter A-129 Mangusta, własne opracowanie helikoptera bojowego wielkości AH-64 Apache, Mi-28, Kamow Ka-50 pod nazwą T-929 Atak 2, drony latające Anka 3, Bayraktar TB 2, TB 3, Kizylelma, własne opracowanie myśliwca TF-X, lotniskowiec TCG Anadolu o wymiarach 231 x 32 m (w budowie 2 razy większy). Mają 5 armię na świecie.

Turcy produkują tramwaje Durmazlar, które jeżdżą w Polsce. Może nie dorównują estetyką innym, bo to ich pierwsza konstrukcja, ale elektronika to raczej awionika jak w helikopterze, a klimatyzacja jest wyjątkowo cicha. Mają pierwszy model chłodziarki — najlepszy na świecie. Miodek pszczeli od nich dużo aromatyczniejszy i lepszy niż z polskich pasiek. Ich dzieci rodzą się bezproblemowo w odpowiedniej ilości.

Nie piszę tego co wyżej aby gloryfikować Turcję, lecz by unaocznić, jak bardzo od 34 lat drepczemy, zatrzymaliśmy się w rozwoju, napędzając marazm poprzez zakupy z importu różnych rzeczy, które uprzednio sami dla siebie produkowaliśmy.

Tak więc pseudopatrioci od 34 lat niszczą wszystko, co polskie, i działają na zgubę Polaków, polskości i Polski. Chcą cynicznie wydoić Polaków do końca. Myślę, iż Polski już prawie nie ma, ale nikt głośno nie chce tego oznajmić.

Autorstwo: niecowiedzacy
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. emigrant001 27.08.2023 11:23

  Polski dług publiczny przekroczył już 2 bln zł. Zakupy broni z Korei czy USA będą poza budżetem państwa i o jego wysokości dowiemy się dopiero wtedy gdy gwarancje państwa dla spółek które ich dokonują przełożą się na wydatki podatników:)
  Polskie obligacje skarbowe 10-cio letnie mają od dwóch lat 6-7% a to oznacza, ze przy obecnym długu 130-150 mld zł to tylko odsetki. Polskie PKB to około 3 bln zł:)
  W grudniu wszyscy dowiemy się w jak tragicznym położeniu są polskie finanse. Z powodu inflacji, recesji gospodarczej, tarcz covidowych, później inflacyjnych, socjalu za darmo dla 5 mln ukraińców, wysokich cen surowców energii oraz rosnącej wciąż liczby emerytów, dług publiczny w tym roku zwiększy się o około 200 mld zł. W przyszłym roku będzie podobnie i tak się skończą polskie sukcesy gospodarcze, Szkoda, że mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Idzie naprawdę wielka BIEDA. A wy wybierzecie w październiku piss, który ją sprawił:)
  Teraz pinokio z piss; Deficyt budżetowy w 2024 r. ma wynieść 164,8 mld zł — dowiaduje się Business Insider Polska. To efekt zwiększonych wydatków na finansowanie armii, programy socjalne oraz ochronę zdrowia. Jeśli mówią, że będzie 164,8 to na pewno przekroczy 200 mld zł, deficyt za 2023 jest oczekiwany na poziomie 270 mld zł a miał być 68 mld (w pierwszej wersji) Polska już jest bankrutem tylko jeszcze o tym nie wiecie:)

 2. replikant3d 27.08.2023 20:02

  To nie oni decydowali. Oni tylko wykonywali polecenia globalistów. To marionetki i tak jest do dzisiaj. Też byś tak robił, gdyby za nieposłuszenstwo groził ci ,,stryczek albo kulka w łeb,, Globaliści to psychopaci i mają na usługach armię ,,seryjnych samobójców,, Albo wykonujesz polecenia i opływasz w dostaki, albo ,,znikasz,,tak jak w mafii. Przed nimi nawet na biegunie północnym byś się nie schował. I te szumowiny które niszczą ten kraj ,mają tego świadomość.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.