Tradycyjne peruki sędziów brytyjskich „dyskryminują”

Opublikowano: 24.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 964

Trzecia władza ma coraz większy udział w popieraniu rozmaitych „postępów” i rozpychaniu się w kompetencjach władz ustawodawczych i wykonawczych. Sędziowie, którzy nie są na ogół wybierani w jakichkolwiek wyborach, bywają formowani i opłacani przez rozmaite stowarzyszenia w rodzaju organizacji Sorosa i już później, jako „niezależni,” spłacają swoje długi wątpliwymi decyzjami (przykład ETPC).

Sądownictwo staje się coraz bardziej upolitycznione i lewicowe. Dotyczy to także Wielkiej Brytanii, gdzie wymiar sprawiedliwości np. skutecznie blokuje rządowe pomysły walki z nielegalnymi imigrantami przez odsyłanie ich do krajów trzecich. Teraz jednak brytyjski wymiar sprawiedliwości poszedł o krok dalej i rozważa zmianę swojego tradycyjnego kodeksu sędziowskich strojów. Rezygnacja z wielowiekowej tradycji następuje po buncie czarnoskórych prawników.

Chodzi o tradycyjne peruki z końskiego włosia, symbol prawnej tradycji. Teraz została uznana za „archaiczną”. Kilku czarnoskórych prawników w Wielkiej Brytanii skrytykowało tradycyjne peruki noszone przez sędziów i adwokatów od 1685 roku. Uznali je za… dyskryminujące.

Peruki te uważano za pewien symbol władzy i neutralności. Buntownikom nie podoba się ich krój, który utrudnia noszenie własnych fryzur „afro”. I tak, jeszcze w 2022 roku Michael Etienne, prawnik z fryzurą „afro”, wywołał debatę publiczną, kwestionując obowiązek noszenia tradycyjnych peruk. Nazwał taki obowiązek „dyskryminacją ze względu na włosy”, porównywalną z „formą rasizmu”. Rzecznik Rady Adwokackiej reprezentującej prawników w Anglii i Walii zapowiedział, że w odpowiedzi na obawy prawników dotyczące dyskryminacji związanej z perukam, Rada powołała grupę roboczą, która ma dokonać „przeglądu stroju sądowego”.

Noszenie peruk z końskiego włosia, tradycja istniejąca od 1685 roku, została już złagodzona i od 2007 r. nie jest wymagana w sprawach rodzinnych, cywilnych oraz przed Sądem Najwyższym. Peruki zakładane są tylko w sprawach karnych.

Kampania na rzecz ich całkowitego zniesienia jednak trwa, peruki są ośmieszane i umieszczane w kontekście „klimatu niewrażliwego kulturowo brytyjskiej palestry”. Pod pręgierzem znalazły się także togi. Dla „zlewicowanych” prawników tradycja i ciągłość są zawsze wrogiem.

Autorstwo: BD
Na podstawie: Valeurs
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. RisaA 24.05.2024 16:49

    Niedługo obowiązek przestrzegania takiego a nie innego prawa podczas sprawy sądowej też będzie dyskryminacją. <facepalm>

  2. Szurnięty Mędrzec 24.05.2024 20:21

    Co, kolor peruk nie pasował do ich prezysmolonej skóry? Zresztą pytanie, czy ci “buntownicy” nadają się na sędziów

  3. Katarzyna TG 24.05.2024 20:43

    Zawsze mogą wyjechać do Afryki, wtedy będą nawet bardziej “afro”. Mniejszość dokonuje przeglądu wielowiekowej tradycji i kultury większości, paradne.

  4. replikant3d 25.05.2024 10:07

    Katarzyna TG, gdyby nie to że globaliści popierają takie działania, to rzeczywiście byłoby to groteskowe. Ale jak już wiemy, najwiękrze nawet ,,absurdy,,sygnowane przez globalistów wcześniej czy później stają się prawem. A to już nie jest śmieszne…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.