To wina elektrowni na gaz a nie zamarzniętych wiatraków!

Opublikowano: 21.02.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2263

Można było zapobiec śmierci ludzi w Teksasie z powodu przerwy w dostawach energii elektrycznej – twierdzi twórca firmy Microsoft Bill Gates, informuje telewizja CNN. Miliarder skomentował wypowiedź gubernatora Teksasu Grega Abbotta, że turbiny wiatrowe zamarzają, co powoduje masowe przerwy w dostawie prądu.

Zdaniem Gatesa problemem są elektrownie na gaz ziemny. „Nie wynika to z uzależnienia od odnawialnych [źródeł energii]… To są elektrownie na gaz ziemny, które nie były odporne na warunki atmosferyczne. Mogły by być. Ale to kosztuje, a kompromis został osiągnięty, ale nie zadziałał. Tragiczne jest to, że doprowadziło to do śmierci ludzi” – powiedział Gates.

Silne mrozy i opady śniegu przeszły przez kilka regionów Stanów Zjednoczonych, w wyniku czego zmarło co najmniej 58 osób. Wcześniej informowano o 50 ofiarach mrozów. Teksas jest jednym z najbardziej dotkniętych stanów.

Według „The New York Times” liczba ofiar śmiertelnych „może być znacznie wyższa”. Gazeta podkreśla, że statystyki obejmują osoby, które zmarły w wyniku hipotermii lub zatrucia tlenkiem węgla, w wypadkach samochodowych oraz utonięciach. W statystykach uwzględniono również ofiary domowych pożarów.

Portal Poweroutage.com podał, że w Stanach Zjednoczonych 261,9 tys. osób nie ma prądu.

Na podstawie: CNN.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 21.02.2021 21:42

    Jak to miło, że Bill G. przejmuje się 58 osobami, które zeszły z tego świata. Detalistą nie jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.