To Izrael zniszczył szpital w Gazie

Opublikowano: 22.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2585

Materiał filmowy Al Jazeery, którego Izrael używał jako dowód, że to wystrzelona w „nieudany” sposób rakieta Hamasu spowodowała zniszczenie szpitala baptystów al-Ahli w Gazie, tak naprawdę dowiódł, iż jest to kłamstwo. W tej sprawie Al Jazeera przeprowadziła własne dochodzenie i stwierdziła, że twierdzenie armii izraelskiej w żaden sposób nie jest uzasadnione. Brytyjska telewizja Channel 4 również potwierdziła te ustalenia.

Dochodzenie ujawniło, że to Izrael w ciągu zaledwie sześciu minut przeprowadził cztery oddzielne naloty tuż przed uderzeniem w dziedziniec szpitala baptystów al-Ahli. Zestawienie ich własnego materiału filmowego z nagraniem z kamery monitorującej zlokalizowanej na południe od Tel Awiwu dodatkowo to potwierdziło, pokazując, że „nieudane” rakiety z Gazy, na które Izrael próbował zrzucić winę za uderzenie w szpital, zostały zestrzelone przez ich własny system Iron Dome.

Śledztwo wykazało, że ostatnia rakieta została przechwycona „dokładnie o 18:59:50” i została „całkowicie zniszczona i rozbita”. Wspomniana rakieta była ostatnią rakietą wystrzeloną z Gazy i obecnie wiemy, że została przechwycona przed eksplozją w szpitalu. Innymi słowy, za atak na szpital odpowiada Izrael, a nie Gaza. „Pięć sekund po tym przechwyceniu w Gazie zaobserwowano eksplozję, a dwie sekundy później znacznie większą eksplozję” wykazało śledztwo, dodając, że druga eksplozja „była uderzeniem w arabski szpital al-Ahli”. „Cyfrowe dochodzenie Al Jazeery nie znalazło podstaw do twierdzeń armii izraelskiej, że atak na arabski szpital al-Ahli w Gazie był spowodowany nieudanym wystrzeleniem rakiety” – podał dalej angielski oddział Al Jazeery.

Rozmowa telefoniczna „Hamasu”, którą Izrael opublikował jako „dowód” przeciwko Gazie, również zdemaskowano jako fałsz. Channel 4 w Wielkiej Brytanii również zbadał przechwyconą rozmowę telefoniczną „Hamasu” opublikowaną przez Izrael jako „dowód” na to, że nieudana rakieta w Gazie uszkodziła szpital. I to również uznano za fałsz. „Język, akcent, składnia i ton” są kompletnie błędne – donosi Channel 4, sugerując, że Izrael sam stworzył fałszywą rozmowę telefoniczną, próbując zrzucić winę na swoich wrogów za zniszczenie infrastruktury.

Channel 4 potwierdził także ustalenia Al Jazeery dotyczące twierdzeń Izraela, że atak był spowodowany błędnie działającym pociskiem z Gazy wystrzelonym z pobliskiego cmentarza. Media odkryły, że do czegoś takiego nie mogło dojść, ponieważ trajektorie lotu nie pokrywają się z materiałem wideo. Izrael „w sposób mylący” twierdził także, że „pocisk został wystrzelony z miejsca na południowym zachodzie – nie może jednak być wystrzelony z dwóch miejsc” – dodał Channel 4 – co oznacza, że jeden pocisk nie może zostać wystrzelony z dwóch różnych miejsc, jak dziwnie twierdził Izrael, próbując ukryć swoje zbrodnie wojenne. „Rozmowa telefoniczna jest niezwykle łatwa do sfałszowania i nie ma powodu wierzyć, że Izrael może przechwycić komunikację Hamasu, ponieważ została ona całkowicie wyłączona przed atakiem 7 października” – zauważa dalej Chris Menahan z „Information Liberation”.

Autorstwo: Ethan Huff
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Vaunes 22.10.2023 13:42

  Najbardziej prawdopodobna wersja wydaje mi się taka, że Hamas strzelał rakietami ze szpitala albo bezpośrednio z jego sąsiedztwa, a izraelczycy odpowiedzieli swoimi rakietami niszcząc źródło ognia.
  Pytanie, czy wiedzieli że tam jest szpital?
  Tak samo postępowali Ukraińcy lokując artylerię przy przedszkolach, w szpitalach albo osiedlach mieszkaniowych. Rosjanie odpowiadali ogniem i ginęli wprawdzie cywile … ale było za to co pokazywać w telewizji…

 2. Szurnięty Mędrzec 23.10.2023 08:28

  Czytałem, że nie uderzyli w szpital ale w pobliski parking, w ogóle jakim cudem dosłownie WSZYSCY w tym szpitalu zginęli i nie było ocalałych?

 3. Vaunes 23.10.2023 11:09

  A skąd wiesz że wszyscy i że nie było rannych?

  Ps. Rakieta musiała być potężna około jednotonowa, a Palestyńczycy takich nie mają. Ich pociski wystrzeliwane na Izrael zabijały co najwyżej po kilka osób.
  PS2 Podobno był wpis w mediach społecznościowych, że uderzyliśmy w bazę Hamasu w szpitalu ale dość szybko został usunięty…

 4. Szurnięty Mędrzec 28.10.2023 06:45

  @Vaunes WSZYSCY według przekazów z mediów, polecam myśleć na przyszłość zanim coś napisze

 5. MasaKalambura 28.10.2023 08:50

  Izrael sam przyznał się do zniszczenia składu broni w tym szpitalu, po czym szybko skasował tę informację. Kilka razy kluczył, po czym zwalił wszystko na Hamas.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.