Tłumacz wbudowany w Skype pojawi się w tym roku

Opublikowano: 29.05.2014 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 507

Tłumacz głosowy w Skype to jedna z nowinek będących w planach Microsoftu. Zaprezentowano go na konferencji Code, która jest kontynuacją imprezy All Things D.

Microsoft od lat pracuje nad swoim tłumaczem i wiemy, że robił eksperymenty również z tłumaczeniem głosowym. Przykładowo w roku 2012 Microsoft przedstawił technologię, która umożliwia automatycznemu tłumaczowi posługiwanie się… głosem użytkownika.

Tłumacz w Skype nie jest aż tak postępowy, ale zdecydowanie robi wrażenie. Na konferencji Code zaprezentowano tłumaczenie audio z angielskiego na niemiecki i odwrotnie. Technologia ta łączy nie tylko rozpoznawanie mowy i automatyczne tłumaczenie, ale także uczenie maszynowe. Jeśli tłumacz uczy się czegoś o jednym języku, wpływa to od razu na zwiększenie jego “wiedzy” o innych językach.

Poniżej film z nagraniem demonstracji na konferencji.

Oczywiście nie po raz pierwszy ktoś pokazuje translatora rozmów audio, ale ogromne znaczenie będzie miało zintegrowanie takiego narzędzia z komunikatorem. Ze Skype korzysta 300 mln użytkowników miesięcznie.

Microsoft zapowiada, że tłumacz Skype, czyli Skype Translator, będzie dostępny w wersji beta jako aplikacja dla systemu Windows 8 jeszcze przed końcem 2014 roku.

Autor: Marcin Maj
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.