Testy czatu dobiegły końca

Opublikowano: 29.12.2019 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2212

Czat

Testy czatu zostały zakończone.

Wykazały, że:

– czat generował we wtyczce optymalizującej stronę tak dużo plików cache, że trzeba było wtyczkę wyłączyć i uruchomić inną (gorszą) wtyczkę do cachowania – spowolniło to dodawanie komentarzy na stronie (obecnie stara wtyczka została przywrócona);

– czat można uruchomić na wszystkich stronach lub tylko na wybranych;

– z czatu zmaksymalizowanego korzystało mało osób, a gdy był zminimalizowany prawie nikt;

– wiele osób (z małymi ekranami monitora) miało problemy z zamknięciem czatu, bo wychodził im poza ekran i nie widziały przycisku minimalizacji;

– małe okienko czatu utrudnia czytanie wiadomości (gdy jest dużo nowych trzeba ciągle przewijać);

– opcja ustawienia wysokości czatu na 100% ekranu (czyli automatycznego dopasowanie się czatu) działa z błędem (wymaga to poprawek technicznych, bo znika przycisk minimalizacji);

– czat mocno obciąża procesor serwera – zużycie zasobów serwera wzrosło o kilkaset procent z powodu odświeżania co 5 sekund (trzeba by zmodyfikować odświeżanie by odświeżało po wysłaniu wiadomości);

– użytkownicy prosili o kilka pokoi czatowych;

– mechanizm blokowania spamerów działa poprawnie (jedna osoba, która próbowała zapchać czat niepożądaną ilością dużej ilości wiadomości została szybko automatycznie zablokowana);

– blokowanie i banowanie działa poprawnie;

– zmiana nazw użytkownika przez chwilę nie działała, potem nie było z tym problemów (choć pole zmiany nicka powinno być domyślnie zminimalizowane a nie otwarte);

– pisano ok. 1000 wiadomości dziennie;

– mechanizm automatycznego usuwania starych wiadomości działa poprawnie;

– mechanizm ochrony nazw użytkownika zarejestrowanych i odwiedzających czat do momentu usunięcia wiadomości działa poprawnie, choć jeden użytkownik po zmianie swojego IP narzekał, że nie mógł użyć tego samego nicka oskarżając portal o zbanowanie (co nie było prawdą);

– czasami zużycie procesora było tak duże, że chwilami pojawiał się komunikat o błędzie;

– działa poprawnie automatyczne ustawianie czasu otwarcia czatu, ale okienko informacyjne o zamkniętym czacie zasłania stronę i nie można go zamknąć ani zminimalizować.

Po testach zastanawiam się, czy jest sens dalszych prac nad czatem, czy może lepiej dać sobie z nim spokój. Z powodu mocnego obciążenia procesora jestem czatem rozczarowany. Tak to wygląda na wykresie. Najwyższe 5 ostatnich „szczytów” na wykresie to 5 dni testu czatu. Aby powiększyć wykres, kliknij w obrazek.

Prywatne wiadomości

Zastanawiam się również nad uruchomieniem prywatnych wiadomości między użytkownikami na naszym portalu. Przetestowałem wtyczkę dzisiaj i wiem, że ma takie wady lub zalety:

– pozwala wysyłać innym użytkownikom prywatne wiadomości, e-maile i załączniki (opcje można ograniczyć);

– administrator może czytać wszystkie prywatne wiadomości i oglądać załączniki (źle dla prywatności);

– użytkownik może blokować niechcianych użytkowników;

– admin może publikować ogłoszenia dla wszystkich zalogowanych użytkowników;

– liczba wiadomości jest ograniczona do 50 ostatnich (limit można zwiększać i zmniejszać);

– strona prywatnych wiadomości koszmarnie wygląda i wymagałaby własnej skórki dopasowanej do naszego portalu;

– istnieje możliwość czatowania w ramach prywatnych wiadomości z innymi zalogowanymi użytkownikami – ale z jedną wybraną osobą a nie z wieloma równocześnie.

Pytania do użytkowników

1. Czy chcecie powrotu czatu? Jeśli by powrócił, byłaby maksymalizacja okna czatu na cały ekran z opcją minimalizacji i nie nastąpiłoby to szybko, z powodu konieczności rozwiązania problemu ze zużyciem procesora (dodatkowe koszty na zatrudnienie kogoś o rozwiązania problemu).

2. Czy chcecie prywatnych wiadomości (wewnętrzna poczta) wiedząc, że admin może je czytać?

Maurycy Hawranek
Administrator WM

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

“Pisząc o hasbarze i technikach stosowanych przez nią nie sposób zapomnieć o jednej, wyróżniającej ją właściwości. Hasbara, jako jedyna organizacja ogólnonarodowa zajmująca się propagandą posiada własny dedykowany komunikator internetowy: Megaphone desktop tool. Można powiedzieć – i cóż z tego, Polacy mają Gadu-Gadu i Tlen. Mogą zawsze wykorzystać dedykowany kanał IRC lub jakiś czat. Owszem. Ale Polacy nie mają komunikatora dedykowanego wyłącznie potrzebom walki propagandowej o dobre imię Polski. Polacy nie opracowują własnych strategii polemik, nie wypracowują gotowych szablonów argumentacji, nie posiadają setek MB gotowych odpowiedzi do wklejenia. Polacy nie interesują się w ogóle problemami „polskich obozów koncentracyjnych”, szczególnie – poza polskojęzycznym internetem, nie obchodzi ich, kto tak na prawdę odpowiada za zbrodnie w Jedwabnem i wielu innych miasteczkach kresów. Nie skrzykują się, kiedy są pomawiani lub opluwani. I jeszcze przez dziesięciolecia nie będą – o ile w ogóle kiedykolwiek będą. Na razie – na każdym forum żrą się między sobą. I to nie wyłącznie dlatego, że są przez kogoś nazywani “narodem kłótliwym.” Po prostu krążą między nimi Erynie z hasbary.”

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Testowano czat, można przetestować priv.

realista
Użytkownik

przykro mówić, ale użytkownicy nie potrafią zrobić użytku z czata, więc i na niego nie zasługują…
nawet komentujących jest zaledwie kilkunastu, w większości tych samych od lat.
ludzie tylko konsumują treści, nie mając nic od siebie do dodania.
dlatego niestety, ale szkoda zachodu z tym czatem, choć możliwość rozmowy z kilkoma ludźmi to najfajniejsze, co mnie na WM spotkało.
w takiej sytuacji, aby nie eliminować całkowicie tej możliwości, przydałby się prosty czat na osobnej stronie, i tyle.

wiadomości prywatne są okej, bo pozwalają się skontaktować bezpośrednio. innej możliwości praktycznie nie ma, bo nikt nie poda w komentarzach maila do siebie :D. choć czatu to nie zastąpi, bo to coś zupełnie innego, to jednak nie zaszkodzi.

szkoda z tym czatem :(((… .. .

Barney
Użytkownik
Barney

@realista

przykro mówić, ale użytkownicy nie potrafią zrobić użytku z czata, więc i na niego nie zasługują…

oj.. żenek, żenek… ty zamozwańczy autorytecie.

realista
Użytkownik

i wywnioskowałeś to z tego zdania, powiadasz?… .. .

Maximov
Użytkownik
Maximov

Faktycznie, na czacie nie za wiele się działo.
Swoją drogą dyskusje też już nie takie jak kiedyś.
Wykruszyło się sporo wartościowych forumowiczów, doszło trochę oszołomów.
Może to też z wiekiem przychodzi, ale czasem nie chce się już pisać i narażać na jakieś głupie komentarze, które nic nie wnoszą.
Nigdy bym nie powiedział, że zatęsknię za Wackiem ale takie bzdury czasem pisał, że dzięki niemu człowiek utwierdzał się w swej normalności na tle jego “rewelacji… ;)
Moim zdaniem więcej tekstów z Racjonalisty.pl p. Mariusza Agnosiewicza by się przydało w kontrze dla Innemedium czy podobnych portali.

Foxi
Użytkownik
Foxi

Do czego dąży polski internet w 2020? Wszędzie będzie jak na forach w UE albo w GW i TVN. Pracownik delegowany, napisze ze 2 poprawne komentarze tz po-bełkota coś-tam coś-tam sam ze sobą z rożnych kont. Każdy normalny użytkownik szybko się zorientuje, że jeśli zechce dyskutować z patologicznymi pasożytami, to skończy jak Wacek. Jakiś “ktosiek” zaloguje ci się na konto zamiast ciebie, następnie nawrzuca administracji i skasuje wszystkie twoje wpisy. Niniejszym z góry przepraszam jeśli w przyszłości okaże się, że komuś nawrzucałem to nie wierzcie w takie informacje. Sprawianie komuś personalnie przykrości nie jest w moim stylu. Do tego planuje zakończenie pisania czegokolwiek, bo rozmowy z pasożytem są jałową stratą czasu.* Szczęśliwego nowego roku.
*
Linki na których opieram swoje przewidywania odnośnie 2020 roku:
https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/
https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/08/01/biologiczny-zyd-czesc-ii/

Łukasz Enki
Użytkownik
Łukasz Enki

Jestem bardziej skłonny do rozmów na czacie. Do dyskusji w komentarzach.
Pozdrawiam.

Dawid
Użytkownik
Dawid

Do Admina. Dobrze by było uruchomić na czas koronawirusa ten czat. Chciałbym tam właśnie zadać pytanie odnośnie jakieś dobrej witaminy C, bo wychodzi, że to jedna z najlepszych opcji by nie dać się zabić.