Liczba wyświetleń: 2049
Pomimo przejęcia części byłych sklepów Tesco przez sieć Netto, wielu etatów nie udało się zachować.
Według informacji portalu Pulshr.pl, pierwsze wieści na temat ewentualnej sprzedaży Tesco w Polsce pojawiły się w październiku 2018 roku. W 2021 r. poinformowano, że przejmuje je duńska firma Salling Group, właściciel sieci Netto. Mimo przejęcia własności, zwolnienia grupowe i likwidacje nie ustały.
W marcu br. zwolniono ponad tysiąc pracowników z biur i sklepów Tesco. Na początku kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o zamknięciu kolejnych sklepów. Tym razem były to placówki w Poznaniu, Lubinie, Tarnowskich Górach, Kaliszu, Głodowie i Przemyślu. Pracę straciło 287 pracowników szczebla podstawowego, a tych, co sprawowali nad nimi nadzór – 29. Podobnie jak poprzednim razem, zwalnianym miało zostać zaproponowane w miarę możliwości podjęcie pracy w innych jednostkach firmy.
W czerwcu z powodu zmiany struktur organizacyjnych wytypowano do redukcji kolejnych 180 osób na stanowiskach podstawowych i 20 osób na stanowiskach kierowniczych. W tym samym miesiącu zamknięto również 11 marketów na terenie kraju, co oznaczało zwolnienie łącznie 462 osób.
We wrześniu tego roku zapowiedziano kolejną falę zwolnień. Zadecydowano o zamknięciu marketów w ponad 30 miastach. Na bruk miało polecieć maksymalnie 2249 pracowników szeregowych i maksymalnie 300 zatrudnionych na stanowiskach sprawujących nadzór. Tylko od połowy marca, więc oficjalnego zakończenia sprzedaży Tesco, pracę straciło 4757 osób.
Źródło: NowyObywatel.pl