Ten produkt przedłuża życie

Opublikowano: 17.09.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4012

Podczas badania naukowcy zgromadzili materiał o odżywianiu i zdrowiu ponad 130 tys. osób w wieku od 35 do 70 lat.

Naukowcy odkryli, że nabiał przedłuża życie i wzmacnia układ krążenia. Wbrew krążącej opinii najbardziej pożyteczne jest tłuste mleko i jogurt. Rezultaty pracy międzynarodowej grupy badaczy zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Lancet.

Badanie zaowocowało zbiorowym materiałem składającym się z danych o odżywianiu i zdrowiu ponad 130 tys. osób w wieku od 35 do 70 lat mieszkających w ponad 20 państwach świata. Byli obserwowani przez lekarzy w ciągu 9 lat. Uczestnicy badania zostali podzieleni na cztery grupy w zależności od spożywania nabiału. Członkowie jednej z nich nie mieli go w diecie, druga grupa spożywała poniżej jednej porcji dziennie, trzecia — jedną czy dwie oraz, czwarta dwie i więcej. Za jedną porcję uznano szklankę mleka o pojemności ok. 250 ml lub analogiczne produkty.

Analiza danych pokazała, że największą umieralność odnotowano w grupie osób lekceważących nabiał. Ludzie spożywający ponad dwie porcje dziennie mieli najlepsze wskaźniki, umieralność w wyniku problemów w sercem i układem krążenia była znacznie mniejsza. Za najbardziej pożyteczne produkty naukowcy uznali tłuste mleko i jogurt.

Zdjęcie: anaterate (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. arthur 17.09.2018 16:15

  Wynik badań może równie dobrze znaczyć, że nabiał jest obojętny, a inny czynnik(x) znacząco…skraca życie:)
  Tam, gdzie dużo nabiału, siłą rzeczy, czynnika x mniej= dłuższe życie itd.
  A jakieś przesłanki, co do ostatniego wniosku?

 2. mariusz 17.09.2018 16:47

  A co z tym lekarstwem opartym na telomerach, które jest teraz testowane na ludziach? Przedłożyło życie myszy trzykrotnie. Czy będzie dostępne?

 3. Szwęda 17.09.2018 17:18

  Nabiał to gigantyczny rynek, więc korporacje muszą zlecać “naukowe” badania żeby nakręcać rynek. Prawda jest taka, że dzisiejszy tzw. nabiał to w głównej mierze produkty z przetworzonego przemysłowo mleka nie mającego wiele wspólnego z biologicznie czynnym świeżym mlekiem. Na pewno w jakimś stopniu te preparaty mlekopodobne są wykorzystywane przez organizm człowieka, ale trzeba mocno wątpić w jakieś prozdrowotne ich działania. 99% jogurtów, które są w sprzedaży są nafaszerowane chemią i przeładowane cukrem…

 4. KubaD. 17.09.2018 22:15

  @SzwędaI dlatego zlecili badania na pełnotłustym mleku?
  Wystarczy czytać skład chemiczny nabiału. A jest mnóstwo tego dobrego. Nie siej głupiego zamętu.
  Należy się wystrzegać tego low fat i 0% fat, dodatkowo zawierający syrop glukozowo-fruktozowy, modyfikowaną mąkę…
  Dodam że wiodący niemiecki producent robi największe ścierwo.

 5. Murphy 18.09.2018 09:05

  @mariusz: Pewnie testy zrobią na zwykłych “szatakach” a potem będzie on dostępny jak zwykle dla wybrańców za grubą kasę.

 6. Murphy 18.09.2018 09:08

  miało być “szarakach”

 7. Szwęda 18.09.2018 17:41

  @KubaD.
  Skład nabiału to w głównej mierze mleko w proszku, które nie powinno się nazywać mleko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.