Telewizja państwowa Białorusi zmieniła nazwy Ukrainy, Polski i Litwy

Opublikowano: 05.10.2020 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2023

Stacja państwowa Białorusi STV zaczęła inaczej nazywać w swoich programach Ukrainę, Polskę i Litwę, jest to związane z polityką – powiedział w rozmowie ze Sputnikiem w poniedziałek źródło w kręgach telewizyjnych.

Wcześniej białoruskie władze niejednokrotnie oświadczały, że protesty na Białorusi są koordynowane z zagranicy. Lider kraju Alaksandr Łukaszenka oskarżał kraje zachodnie o bezpośrednią ingerencję w sytuację w republice, podkreślając, że zamieszkami sterują Stany Zjednoczone, a Europejczycy ich wspierają. Do państw, z których jego zdaniem koordynowane są protesty, należą Polska, Czechy, Litwa i Ukraina.

„Tak, w stosunku do Polski, Litwy i Ukrainy w programach STV używa się teraz nowych nazw – była Ukraińska Republika Ludowa, była republika litewska, była Polska Rzeczpospolita Ludowa” – powiedział rozmówca agencji. Jak dodał, jest to związane ze stanowiskiem, jakie zajęły Polska, Litwa i Ukraina ws. wyborów prezydenckich na Białorusi.

Wcześniej stacja STV pokazywała na swojej antenie programy o tych trzech krajach, w których znalazły się właśnie takie podpisy. Kanał STV na prośbę skomentowania tej sytuacji odpowiedział Sputnikowi, że na razie nie będzie wypowiadać się na ten temat.

Przypomnijmy, że 2 października MSZ Białorusi poinformowało, że poproszono Polskę i Litwę o ograniczenie do 9 października liczby dyplomatów na Białorusi z 50 do 18 i 25 do 14 pracowników. Ambasadorowie Białorusi w Polsce i Litwie zostali wezwani do Mińska w celu konsultacji. Jak oświadczył MSZ, jest to związane z „jawnie nieprzyjaznymi ruchami” wobec Mińska ze strony tych dwóch państw Unii Europejskiej, które otwarcie ingerują w sprawy wewnętrzne i ignorują podstawowe, suwerenne prawa Białorusi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szaman 05.10.2020 14:46

  cóż.. mówią jak jest

 2. Szwęda 05.10.2020 16:23

  “była Polska Rzeczpospolita Ludowa” to jest chyba jedno z trafniejszych określeń tego obecnego tworu pomiędzy Odrą a Bugiem. Koniec PRL oznacza ni mniej ni więcej jak powolny koniec Polski w ogóle.

 3. MasaKalambura 05.10.2020 18:30

  Jak jest? Jak było.
  Jest RP.

  Baciuszka chyba pragnie, byśmy zaczęli nazywać nasze byłe kresy naszymi byłymi kresami. To by wpisywało się w propagandę, jaką serwuje od lat swoim obywatelom, jak to niby nasza arma szykuje się, by podbić Białoruś, a Polacy by wygonić obywateli Białorusi na Ruś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.