Teleportacja kubitów fotonów na 44 kilometry

Opublikowano: 07.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1369

Naukowcy po raz pierwszy byli w stanie teleportować kubity fotonów na odległość 44 km. To nowy światowy rekord odległości dla kwantowej teleportacji.

Zespół naukowców z Enrico Fermi National Accelerator Laboratory, który działa w ramach Departamentu Energii USA, powiedział, że podczas eksperymentu osiągnęli wskaźniki dokładności do 90 procent, potwierdzone eksperymentami w dwóch różnych sieciach.

Eksperci twierdzą, że technologia przez nich stosowana jest kompatybilna z nowoczesnym sprzętem telekomunikacyjnym, nie wymaga jego zmian, kładąc dodatkowe światłowody w przyszłości mogą być one wykorzystane do stworzenia kwantowego Internetu.

Teleportacja kwantowa kubitu jest osiągana przez splątanie kwantowe, w którym dwie lub więcej cząstek jest ze sobą nierozerwalnie związanych. W tym procesie stan kwantowy jest niszczony w punkcie wyjścia podczas pomiaru i odtworzony w punkcie odbioru.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 07.01.2021 21:57

    Kubit to jednostka informacji, zatem teleportacja to chyba nieodpowiednie słowo.

  2. Fenix 10.01.2021 07:43

    Wtedy nie przesył informacji od nadawcy do odbiorcy, tzw łączność , a teleportacja rozpad informacji kwantowej, a pomiar ( to przyłożenie energii, nadmiar), i. pojawienie się w punkcie odbioru.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.