Telepatia marzeń – tajemnicze zjawisko świadomych snów

Opublikowano: 14.01.2020 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2056

Nowe badania potwierdzają ideę ludzkiej komunikacji podczas snu, znaną także jako telepatia marzeń. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zdolność do świadomego lub nieświadomego komunikowania się z innymi ludźmi podczas snu (śnienia). Koncepcja telepatii marzeń nie jest nowa, w przeszłości także wielu wielkich naukowców próbowało zrozumieć tajemnicze zjawisko telepatii snu.

Zygmunt Freud próbował zrozumieć implikacje telepatii marzeń na myśli psychoanalityczne. Wielokrotnie potwierdzał wpływ telepatycznych idei na proces myślenia ludzi.

Carl Jung także wierzył w ideę telepatii marzeń. Jung próbował wyjaśnić zjawiska paranormalne, tworząc hipotezę tego zjawiska. Jest całkiem oczywiste, że wiele wielkich umysłów świata wierzy w badanie zjawisk “nadprzyrodzonych”. Nikola Tesla powiedział kiedyś: „Nauka od dnia, w którym zacznie badać zjawiska niefizyczne, zrobi więcej postępów w ciągu dekady niż we wszystkich poprzednich stuleciach swojego istnienia”.

Eksperyment i wyniki

Montague Ullman w połowie lat sześćdziesiątych, rozpoczął serię eksperymentów, aby przetestować swoją teorię, że ludzie mogą śnić wybiórczo losowo wybrane materiały. Mówiąc prosto, celem eksperymentów było sprawdzenie, czy ludzie mogą śnić o rzeczach, o których marzą, myśląc o tym przed pójściem spać.

Wkrótce po rozpoczęciu tych eksperymentów ludzie na całym świecie zaczęli się nim interesować, a tym samym Ullman otrzymał wsparcie swoich badań przez Stanleya Krippnera (specjalistę w dziedzinie parapsychologii i snów).

Eksperymenty wymagały kontaktu nadawcy i odbiorcy, którzy spotykali się tuż przed snem, a następnie zostali uśpieni w oddzielnych pokojach. Nadawca otrzymał kopertę na temat tego, co należy myśleć podczas snu, a odbiorca został następnie specjalnie przebudzony, aby poinformować o swoich snach. Eksperymenty te trwały ponad 10 lat i przyniosły znaczące wyniki.

Bardzo ważna sesja

Pewnego razu, podczas pamiętnej sesji, odbiorcy pokazano wydruk obrazu „Szkoły tańca” Edgara Degasa. Na wydruku przedstawiono kilka kobiet odbywających lekcje tańca. Kiedy po wybudzeniu odbiorca został poproszony o zgłoszenie swoich marzeń, użył zwrotów typu: “Byłem w szkole, w której było około 10 osób. Jedna mała dziewczynka próbowała ze mną tańczyć”.

Wiele innych sesji udowodniło również, że w rzeczywistości istnieje pewien poziom telepatii marzeń nawet wśród nieznajomych. Chociaż nadal nie jesteśmy w stanie powiedzieć, dlaczego i jak działa telepatia marzeń, ale wiemy na pewno, że ona istnieje.

Możliwe do wyjaśnienia

Teraz, dzięki znajomości fizyki kwantowej, wiemy, że istnieją rozległe połączenia między prawie wszystkim we wszechświecie. Ale wciąż nie jesteśmy w stanie zrozumieć, w jaki sposób dwa umysły są połączone w snach, gdzie rzeczywistość jest zupełnie inna niż rzeczywistość tego świata. Ale kwantowe połączenia są najlepszym możliwym wyjaśnieniem u nas w tym momencie. Coraz więcej badań prowadzonych na ten temat dowodzą tego zjawiska. Dzięki temu jesteśmy w stanie zgromadzić więcej danych na ten temat, a więc może pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, jak w istocie działa telepatia marzeń, z czego wynika i czemu ma służyć.

Autorstwo: Daniel Kabala
Ilustracja: KELLEPICS (CC0)
Źródło: FreedomNews.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 14.01.2020 15:30

  Sen to sen a rzeczywistość to rzeczywistość. Sen powstaje i zostaje wyłącznie w naszych czaszkach, a rzeczywistość jest niezależna od tego co sobie roimy.

 2. MasaKalambura 14.01.2020 17:17

  Sen, jako część rzeczywistości, potrafi dotykać jawy jak i przenikać ją. Dla osób, które opanowały uwagę śnienia (tak jak na przykład ja) śnienie jest obszarem penetracji dla ciała śniącego (tzw bliźniaka). Jest też telepatią myśli, czyli wspólnego śnienia. Najczęściej spotykanym rodzajem telepatii marzeń jest przestrzeń doznań seksualnych z przygodnymi śniącymi, nie zawsze tego świadomymi na poziomie jawy (w sensie nie zawsze to pamiętającymi po obudzeniu, bo to zależy od ich poziomu duchowego).
  Śnienie to przestrzeń spełniania największych ludzkich potrzeb. Zasadniczo ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia a ukierunkowuje albo potrzeba albo lęk. Zarówno po stronie pozytywnej, jak i po stronie negatywnej. Bo jest jeszcze ciemna strona tematu. Telepatyzująca strach, cierpienie i przemoc. Wiele zatem zależy od stanu duchowego śniących. A potem przechodzi to do ich jawy. Bo jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. A jak się wyśpisz, tak potem na jawie funkcjonujesz.

 3. Dorota Nawigatorka 14.01.2020 20:58

  “Nauka dnia zaczyna badać zjawiska niefizyczne, w ciągu dekady zrobi więcej postępów niż we wszystkich poprzednich stuleciach swojego istnienia”.???
  Może powinno być: nauka od dnia, w którym zacznie badać zjawiska niefizyczne, zrobi więcej postępów w ciągu dekady niż we wszystkich poprzednich stuleciach swojego istnienia ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.